Відкатні консольні ворота та їх автоматизація

  9

  Відкатні ворота (консольні) – практичне та перевірене рішення для облаштування проїздів на об’єкти житлової та промислової сфери. Їхня популярність обумовлена ​​простою і легкою роботою в будь-яку погоду. Наприклад, взимку не обов’язково чиститиме сніг у дворі, він не заважатиме пересуванню консольних воріт. Цього не можна сказати про інші типи воріт.

  Відкатні консольні ворота та їх особливості

  Ворота відкатні консольного типу – це така конструкція, яка має в основі металевий каркас. Як обшивку можна використовувати різні матеріали.

  Чому ж цей тип воріт такий популярний? Все просто.

  Консольні ворота мають ряд переваг, таких як:

  • повне відкриття проїзду при відкочуванні полотна воріт;
  • немає обмежувача у верху проїзду, що дозволяє проїхати транспорту будь-якої висоти;
  • легке керування воротами, навіть однією рукою;
  • Легка автоматизація воріт (автоматика для відкатних воріт);
  • не займають корисного простору двору, що дає можливість використовувати такі ворота навіть у маленьких домоволодіннях.

  Як зробити ворота

  Ви можете зробити ворота самі. Так можна заощадити кругленьку суму. Також у такому разі можна легко контролювати якість використовуваних матеріалів.

  Якщо ж ви не вмієте варити зварювальним апаратом або у вас немає часу, ні бажання – завжди можна звернутися до фахівців. Але тут варто бути обережними, щоб не нарватися на не сумлінних людей.

  До того ж ми все одно рекомендуємо вам контролювати, які матеріали будуть використовувати при будівництві ваших воріт, щоб бути впевненими, що вам не впарять дешеву фурнітуру за ціною нормальною.

  Вартість відкатних воріт

  ➤ Т-профіль – 14м * 325 (6 м) = 3500 грн;
  ➤ Профіль 60*40 – 7м = 1500 грн;
  ➤ Труба 30 * 20 – 8м = 600 грн;
  ➤ Зварювальник – 1000 грн (якщо ви не вмієте варити самі);
  ➤ Грунт – 300 грн (беріть такий, що швидко сохне, якщо хочете зробити швидше);
  ➤ Фарба – 250 грн;
  ➤ Швелер та арматура -2500 грн;
  Фурнітура для відкатних воріт (комплектуючі) – 2965 грн;
  ➤ Профнастил – 200*8=1600 грн
  ➤ Пісок, щебінь, цемент та інші витратні матеріали – 2500 грн.

  У результаті отримуємо 16 000 грн. (приблизна сума на 4 метровий проїзд).

  Автоматика для воріт

  Автоматика для воріт – це сучасне рішення, яке забезпечить зручність і гарантує безпеку експлуатації консольних воріт. З приводом, у якого черв’ячна передача вам не знадобиться замок замикання, адже така автоматика блокується після зупинки і стулку вже не можна буде зрушити руками.

  Якщо вам все ж таки знадобиться відкрити ворота без автоматики (зникло світло, поломка), то в комплекті є ключ, яким можна перевести автоматику в ручний режим і назад.

  Крім приводу для відкатних воріт та ключа розблокування у стандартному мінімальному комплекті також буде пульт (або будь-який інший пристрій керування), зубчаста рейка (постачається метровими шматками, кількість залежить від ширини отвору +0,5 метра), кінцеві вимикачі.

  Приділимо трохи більше уваги кінцевим вимикачам. Бувають комплекти з механічними або магнітними вимикачами. Принцип роботи першого типу полягає в наступному:

  у привід вбудована пружинка з двома мікровимикачами;

  на зубчасту рейку, яка закріплена на воротах, ставлять механічні лапки по краях стулки;

  коли лапка під’їжджає до пружинки, вона її відгинає і та, у свою чергу, натискає на мікровимикач, який дає команду на зупинку двигуна.

  Другий варіант більш надійний.

  Принцип роботи магнітних кінцевих вимикачів наступний:

  • у привід вбудовані два геркони;
  • на зубчасту рейку встановлені магніти різної полярності;
  • при під’їзді одного з магнітів до приводу магнітне поле впливає на геркон і тим самим зупиняє роботу двигуна.

  Таким чином магнітні кінцевики спрацьовують у будь-яку погоду, а ось механічні в снігову морозну зиму можуть не спрацювати – завадить кучугура або пружинка примерзне і її потрібно буде розморожувати.  • інші новини