Розумний годинник: особливості й можливості

    187

    Розумні годинники недарма називаються саме так, адже їхній функціонал не обмежується лише показом часу. На що здатні гаджети, які стали особливо популярними за останні три роки, розповімо у сьогоднішній статті.

    Знайомтеся: розумний годинник

    Смарт-годинники можна порівняти зі смартфонами, хоча перші «виграють» завдяки компактним розмірам і розширеними технологічними можливостями. Гаджети підтримують встановлення сторонніх утиліт, працюють як мінікомп’ютер. Окремі моделі можуть бути оснащені камерою, телефоном, навігатором, пульсометром тощо.

    Принцип роботи смарт-вотч базується на зборі інформації за допомогою вбудованих і зовнішніх датчиків. Вони ж отримують інформацію через модулі бездротового зв’язку Bluetooth, Wi-Fi, GPS. Отримані дані виводяться на сенсорний екран, яким оснащено смарт-годинник.

    Гаджети працюють самостійно або синхронізуються зі смартфонами, працюють на базі операційних систем iOS і Android.

    Малий, проте універсальний: функціонал смарт-годинників

    1. Сповіщення про дзвінки й повідомлення, можливість відповісти на них. Якщо ви їдете у переповненому автобусі або берете участь у діловій зустрічі, то можете за допомогою розумного годинника прийняти чи відхилити вхідний дзвінок або відповісти на повідомлення (набір тексту здійснюється на мініклавіатурі).
    2. Підрахунок кількості кроків, контроль фізичної активності. Смарт-вотч виконує практично всі функції фітнес-трекера — рахує пройдені кроки й загальну відстань, аналізує динаміку сну і дає поради щодо підвищення його якості. За допомогою гаджета можна вести щоденник харчування, перевіряти артеріальний тиск і пульс.
    3. Визначення місцеперебування. За допомогою GPS-навігатора або даних із синхронізованого зі smart watch смартфона можна визначити точне місцеперебування користувача. Це особливо важливо для батьків, які контролюють переміщення дітей. Функція також дає змогу швидко зорієнтуватися у незнайомій місцевості.
    4. Управління медіаплеєром. За допомогою смарт-вотч можна перемикати музичні треки, знижувати або підвищувати гучність, пришвидшувати відтворення аудіо. Також можна створити плейлист.

    Іншими базовими функціями розумних годинників є підтримка будильника, калькулятора, календаря, секундоміра, таймера тощо. Розширити перелік можливостей можна шляхом встановлення додаткових програм і утиліт.

    Більше — краще. Які додаткові опції підтримує пристрій?

    На полицях магазинів представлені сотні моделей розумних годинників. Окремі з них підтримують унікальні функції:

    • Захист від втрати. Якщо функція активована, то гаджет повідомлятиме своєму власнику, що він забув свій телефон або відійшов занадто далеко від нього. Також можна швидко знайти телефон, якщо не пам’ятаєте, де залишили його.
    • Дзвінки на сім-карту. Деякі моделі девайсів оснащені слотом для установки сім-карти, тому дзвонити й писати повідомлення можна безпосередньо на годинникофон, синхронізувати гаджеті зі смартфоном не потрібно.
    • NFC. За допомогою розумних годинників можна розраховуватися за послуги чи куплені товари, вони підтримують технології безконтактної оплати.

    Як бачимо, смарт-вотч — це, передусім, практичний девайс, який може суттєво спростити повсякденне життя.



    • інші новини