Пошук легальної роботи в Польщі – міф чи реальність?

  42

  Робота в більш економічно розвинених країнах, таких як Польща, в першу чергу, приваблює більш високим рівнем заробітних плат, умовами праці, а також відсутністю необхідності їхати на дуже далекі відстані. Звичайно, пошук роботи в Польщі, особливо достойної, заставить вас зіткнутись з деякими труднощами, пов’язаними з житлом, харчуванням, переїздом і т д. Однак, як свідчить статистика, це не лякає громадян шукати роботу на чужині, число яких зростає з кожним роком.

  Яким чином отримати роботу в Польщі на офіційних умовах?

  Для того, щоб легально працевлаштуватись, в першу чергу, потрібно отримати робочу візу. В умовах, коли охочих виїхати дуже багато, зробити це не так уже і просто. В консульствах вас будуть чекати великі черги, і навіть в таких умовах вам можуть просто відмовити.

  Для того щоб вам було легше і простіше, можна звернутись в одне із спеціалізованих міграційних агентств. Такі заклади мають досвід, і за певну оплату зможуть допомогти вам знайти підходящу вакансію в Польщі.

  Ідеальні варіанти пошуку роботи

  Як показує практика, краще всього шукати через знайомих, які вже там були і працювали. Таким чином, ви потрапите на перевірене місце до порядного роботодавця. Кожен з нас чув різні історії, де людей обманювали і просто не платили. Щоб максимально убезпечити себе від такого роду неприємностей, краще всього відштовхуватись від чужого досвіду.

  Ще один поширений, а значить ефективний спосіб – скористатись послугами посередників чи спеціальних агентств. В цьому випадку важливо не економити, оскільки сьогодні існує категорія громадян, які за певний відсоток зводять людей з потенційними роботодавцями. Більше половини таких являється шахраями, які не просто не знайдуть роботу, а ще й обманом відберуть ваші гроші.

  Замість цього краще скористатись послугами агентств. Як правило, доведеться заплатити більше, однак шанси попасти на аферистів різко зменшуються. Для того щоб відрізнити добросовісних хедхантерів від шахраїв, потрібно звертати максимальну увагу на наступні ознаки:

  • чесні компанії не беруть передоплату, а також оголошують суму комісійних тільки заздалегідь;
  • перевірені фірми ніколи не запропонують вам їхати в Польщу на роботу по туристичній візі, а тільки по робочій;
  • конкретна сума винагороди за роботу чітко прописується у відповідному контракті, і завжди залишається незмінною;
  • надійні компанії, на відміну від шахрайських, завжди діють легально, мають офіційний статус підприємця або юридичної особи

  Однїєю з найбілш відомих польских агенцій які пропонують офіційне працевлаштування є Worksol в яку ви можете звернутися за будь-якими подробицями і запитаннями.

  Ще один спосіб як знайти роботу в Польщі – скористатись інтернетом. Сьогодні новітніми технологіями вміє користуватись практично кожен громадян, але мало хто знає, що шукати потрібно виключно на польських ресурсах. Українські або російські сайти, на жаль, для цього не підходять, оскільки тут знаходиться безліч посередників, які вимагають за свої послуги немалі комісійні.

  Інші важливі моменти при працевлаштуванні

  При виборі місця роботи, окрім стандартних умов, зверніть увагу на наступні нюанси:
  Житло. Польські роботодавці часто пропонують різні хостели, квартири і гуртожитки для проживання. Інколи вартість вираховується із зарплатні, а іноді житло надається повністю безкоштовно.

  Відстань роботи від місця проживання. Ситуації можуть бути різні, наприклад, людина живе в місті, а працює на фермі за його межами. В цьому випадку доведеться витрачати багато часу і грошей лише на один проїзд.
  Точно визначений графік оплати. Саме цей параметр допоможе вам зорієнтуватись, скільки саме коштів потрібно мати до першої зарплатні.

  Крім цього завжди будьте пильними, оскільки це хоч європейська, та все одно чужа країна, де завжди знайдуться охочі вас ввести в оману, і заволодіти вашими коштами.