Перетяжка меблів: як подарувати друге життя для крісла або дивана і непогано заощадити

    1058

    Перетяжка м’яких меблів включає заміну оббивки, зіпсованих механізмів і деталей, ремонт каркаса. Фактично після реставраційних робіт ви одержуєте повністю оновлені предмети інтер’єру. При цьому можна вибрати будь-яку оббивку та використовувати різні декоративні елементи, що гармонують із дизайном приміщення.

    Ну і все це набагато дешевше, ніж купувати нові меблі чи наймати спеціалістів.

    Коли не варто самостійно реставрувати меблі

    1. Меблі є антикваріатом і потребують виключно професійного ремонту.
    2. Ви хочете використовувати оббивний матеріал, робота з яким потребує особливих навичок. Це може бути шкіра або шкірозамінник.
    3. Через особливості конструкції дуже складно розібрати меблі та правильно викроїти оббивку.

    Як вибрати оббивну тканину

    Вибирайте тканину щільністю від 360 г/м². Звертайте увагу на піктограми на вивороті:

    1. Стілець – висока міцність тканини, підходить для меблів у громадських місцях.
    2. Крісло – має середній ступінь зносостійкості і підходить для домашніх м’яких меблів.
    3. Крісло та штори – тканина добре драпірується.

    Якщо відреставровані меблі будуть знаходитися в дитячій кімнаті, необхідно використовувати тільки натуральні гіпоалергенні матеріали, що легко піддаються чищенню: льон або бавовна.

    Для меблевих гарнітурів у вітальні вибирайте синтетичні тканини, які прості у догляді та довговічні. Вам підійдуть флок, куртизан, штучна замша, мікрофібра.

    М’які меблі, на яких сплять, повинні бути оббиті зносостійкою тканиною з натуральними нитками. Таким вимогам відповідає жаккард, шеніл, гобелен, велюр.

    Як розрахувати необхідну кількість тканини

    Для приблизного підрахунку помножте суму довжини та ширини предмета меблів на 2. Так, для дивана з розмірами 1,6 × 2 м потрібно більше 7 погонних метрів тканини.

    Для точного розрахунку оббивного матеріалу зніміть мірки з усіх частин меблів: сидінь, спинок, підлокітників, подушок. Потім схематично перенесіть деталі на папір та вкажіть розміри. У цьому малюнку вертикальні елементи слід розташувати вертикально, а горизонтальні — горизонтально. Обов’язково додайте по 3-4 см на загини, шви та новий наповнювач.

    Ширина майбутнього відрізу дорівнюватиме максимальному значенню з отриманих горизонтальних розмірів. А довжина вийде із суми довжин вертикальних розмірів усіх деталей. До кожних 5 м тканини рекомендується додати ще по метру на облямівку, суміщення малюнка і таке інше.

    Крім оббивної тканини, вам знадобиться наповнювач, який збільшить зносостійкість меблів. Наприклад, поролонові листи товщиною не менше 4 см та щільністю 30 кг/м³. Щоб наповнювач не стикався з пружинним блоком, використовується повсть. Його також краще замінити на новий.

    Які інструменти потрібні для перетяжки меблів

    Для основних реставраційних робіт знадобляться:

    • плоска та хрестоподібна викрутки;
    • меблевий степлер;
    • антистеплер або плоскогубці;
    • набір гайкових ключів від 8 до 19 мм;
    • міцні нитки, щоби перетягнути диван якісно;
    • ножиці, кусачки або бокорізи;
    • декоративні гудзики;
    • клей або клейовий пістолет;
    • дриль;
    • шуруповёрт.

    Для розкроювання та пошиття нових чохлів знадобляться:

    • швейна машина з великим підняттям лапки;
    • кравецькі ножиці;
    • дрібні або тонкі шматочки мила;
    • нитки – не менше № 10 або армовані для твердих тканин;
    • метрова лінійка;
    • папір для викрійок (якщо ви збираєтеся модифікувати зовнішній вигляд виробу) або старі чохли.

    Як провести перетяжку меблів

    Процес можна поділити на п’ять основних етапів. Ось як вони виглядають на прикладі перетяжки дивану.

    1. Розберіть меблі

    Почніть зі зняття пуфів, валиків, подушок, ящиків, відкидних столиків, підлокітників, знімних накладок. Використовуючи викрутку та ключі, акуратно від’єднайте біля дивана боковинки, а також замки, що скріплюють спинку, царгу (нижня частина) та сидіння.

    Щоб під час складання уникнути непорозумінь, позначте, які деталі повинні розташовуватися праворуч дивана, а які — в лівій. Обов’язково робіть фотографії кожного етапу демонтажу.

    У процесі розбирання складайте елементи кріплення в заздалегідь підготовлену ємність, щоб забезпечити їх збереження.

    2. Видаліть зношену оббивку

    За допомогою викрутки та меблевого антистеплера або плоскогубців зніміть скоби і стару оббивку, яку згодом ви використовуватимете як лекал.

    Зверніть увагу: після зняття тканини потрібно вийняти весь наповнювач, щоб замінити його на новий. Зміна набивання додасть дивану пружності і прибере грудки і вм’ятини, що утворилися в процесі експлуатації.

    3. Замініть зламані деталі

    Після того, як диван розібраний, необхідно ретельно обстежити його нутрощі. Меблева фурнітура, що прийшла в непридатність, підлягає обов’язковій заміні. На цьому варто заощаджувати тільки якщо ви впевнені, що зможете якісно відремонтувати окремі деталі, наприклад механізми розкладання або підйому. До пружин, що лопнули, це явно не відноситься.

    Основою конструкції старих диванів та крісел є дерев’яний каркас, частини якого скріплені замковими запилами та клеєм. Потріскані балки замініть на нові, зроблені з сухого якісного дерева. Стики каркасу перед з’єднанням просочіть ПВА. Поламані деталі з ДВП заміряйте та замініть на нові, випиливши їх лобзиком.

    Відреставровані елементи прикріпіть до каркасу цвяхами або пневматичним степлером. Замковий запив краще замовити майстру-столяру.

    Після заміни деталей та пружинного блоку покрийте оновлений каркас повстю, закріпіть матеріал по периметру скобами, а зверху покладіть поролон.

    4. Зшийте та закріпіть нову оббивку

    Добре пропрасуйте обидві оббивні тканини: стару і нову. Позначте на старій оббивці, до яких частин дивана вона відноситься, і розпоріть по швах. Отримані деталі накладіть на новий матеріал, обведіть їх крейдою або милом і перенесіть позначки на виворот тканини. При розкрої обов’язково залишайте 3-4 см на шви та кріплення.

    Потім виріжте деталі нових чохлів, обробіть краї оверлоком та зшийте. У процесі якнайчастіше робіть примірки.

    Можна оновити дизайн дивана і зробити його зручнішим, використовуючи додаткові поролонові валики, підкладки-підголівники, вставки під поперек і таке інше. Але це у тому випадку, якщо ви впевнені у своїх силах.

    Спочатку обтягують декоративні елементи, потім боковини, спинку, сидіння. Тримаючи степлер в одній руці, іншою рукою постійно натягуйте тканину від середини деталі до краю. Закріплюйте матеріал скобами. Відстань між ними має перевищувати 4 див.

    5. Зберіть перетягнуті меблі

    Складання дивана необхідно проводити в тому ж порядку, що і розбирання. Для цього використовуйте зняті фотографії та – за наявності – інструкцію до конкретної моделі.

    Спочатку до основи потрібно буде прикріпити спинку, потім боковини, сидіння та подушки. Після цього закріплюються ручки та декоративні елементи, накладні панелі та кришки. Ніжки монтуються в останню чергу.



    • інші новини