OS Malevich для хабів «Аякс»: просто та елегантно, як «Чорний квадрат»

    139

    ОС Малевич поєднує найкращі риси Hub OS, Linux і RTOS

    Перша ОС для сигналізацій «Аякс» (https://ajax.systems/ru-ua/why-ajax/) представляла собою операційну систему реального часу RTOS, яка відрізнялася від інших рішень ідеальною «пунктуальністю» в сфері виконання будь-яких операцій. Система була надійно захищена від кібератак, керувала безліччю датчиків (до 99), могла працювати в тандемі з пристроями автоматизації та підтримувала всі необхідні функції — в тому числі push-повідомлення, автодозвін і розсилку SMS на кілька телефонних номерів.

    Проте архітектура системи Hub OS не дозволяла швидко впроваджувати нові можливості, які хотіли бачити споживачі та охоронні компанії. Розробники вирішили створити нове рішення з можливостями клієнт-серверної архітектури Linux, зберігши при цьому високий рівень захищеності та жорсткі ліміти за часом виконання операцій від RTOS. Після внесення масштабних змін і тривалого тестування в 2017 році команда «Аякс» представила надійну та стабільну систему OS Malevich, здатну вдосконалюватися практично на льоту.

    У першій версії ОС Малевич з’явилося чимало нових можливостей:

    • підключення хаба до ПЦС в обхід хмарного сховища (раніше тільки через сервер);
    • збільшення кількості користувачів від 10 до 50;
    • підтримка бездротової сенсорної клавіатури KeyPad;
    • можливість тестування пожежного датчика в додатку.
    • Протягом трьох років розробники випустили безліч прошивок, завдяки чому переліки функцій і підтримуваних пристроїв помітно розширилися.

    Нові можливості в OS Malevich 2.8

    У 2019 році компанія Ajax Systems випустила тривожну кнопку Button із підтримкою режиму управління пристроями автоматизації, ретранслятор ReX для збільшення «далекобійності» сигналізації та датчик руху з вбудованою фотокамерою MotionCam. Підтримку нових пристроїв включили до свіжого оновлення OS Malevich 2.8.

    Остання прошивка дозволила користувачам сигналізацій «Аякс» налаштовувати різні сценарії автоматизації, актуальні при наявності в системі розумних розеток Socket, силових реле WallSwitch і слабкострумових реле Relay. У бета-версії можна налаштувати розклад для автоматичної активації вночі режиму охорони периметра та обігрівальних приладів (теплої підлоги, котла). Серед доступних сценаріїв — закриття дверей і рольставен, перекриття води та знеструмлення будинку при спрацьовуванні відповідних датчиків (протікання або пожежних), включення прожекторів і сирени при тривозі, а також імітація присутності за допомогою освітлення й аудіосистеми.



    • інші новини