Як і кожна робота, процес монтажу натяжних стель має свої особливості, які слід врахувати перед початком планування робіт. Після того, як визначилися щодо того яка буде натяжна стеля ціна якої вас влаштовує, можна починати підготовчі роботи.
Ми зібрали для вас інформацію, що стане в нагоді при підготовці до ремонту, навіть якщо ви не плануєте проводити його самостійно.
Процес встановлення натяжних стель
Хоча процес для професіоналів не є складним, та все ж він передбачає декілька етапів: підготовку каркаса, натяжку полотна та встановлення освітлення або декоративних елементів. Саме тому дуже важливо з усією відповідальністю підійти до вибору виконавців робіт, адже натяжні стелі є доволі специфічними, тож будь-які недоліки стануть помітними.
Перший етап монтажу – підготовка основного каркаса, який кріпиться до стін або стелі. Далі натягується полотно, яке може бути з ПВХ або тканини. Полотно розігрівають спеціальними тепловими гарматами до потрібної температури, щоб надати йому еластичності. Потім його обережно розтягують на підготовлений каркас і закріплюють. Якщо передбачене підсвічування або монтаж вбудованих світильників, цей процес також включають на етапі встановлення.
Обов’язково перед початком співпраці обговоріть всі деталі – від встановлення каркаса, до освітлення (всі точки, в тому числі й альтернативне освітлення та діодні стрічки, якщо такі передбачені), щоб уникнути нюансів в майбутньому. Адже після встановлення натяжної стелі точки освітлення додати вже не можна буде.
Підготовка приміщення
Підготовка приміщення передбачає очищення простору – не обов’язково виносити абсолютно все з кімнати (хоча й дуже бажано), але за наявності габаритних або ж вбудованих меблів, можна попередньо проконсультуватися зі спеціалістами, що проводитимуть роботи і обговорити ці деталі та способи вирішення питань, що будуть комфортними для обох сторін. Меблі, які не можна винести, варто накрити захисною плівкою, щоб уберегти їх від пилу і можливих пошкоджень під час робіт.
Час та вартість
Час встановлення натяжних стель може варіюватися в залежності від розмірів приміщення, складності дизайну та додаткових елементів, таких як освітлення або багаторівневі конструкції. У середньому, монтаж у стандартному приміщенні займає від кількох годин до одного дня. Якщо передбачені більш складні дизайнерські рішення або велика площа приміщення, час може збільшитися.
Всі ці нюанси ви обговорюєте з виконавцями робіт попередньо та погоджуєте дизайн, терміни виконання і вартість проведених робіт. Таким чином ви можете обрати бригаду, що якнайкраще вам підходить.