Рано чи пізно практично у кожного з нас виникає бажання змінити обстановку: відправитися на відпочинок, у подорож або зробити косметичний ремонт. Втім, сьогодні йтиметься саме про останній пункт, точніше про те, як перетворити квартиру, вклавшись у невеликий бюджет.
1. Підлогове покриття
Одним з найважливіших рішень при обробці квартири є вибір відповідного покриття для підлоги. Існує безліч різних типів, і вибраний вами варіант може суттєво вплинути на зовнішній вигляд і комфорт квартири. Деякі популярні та економічні варіанти включають ковролін, ламінат, паркет, камінь, вініл, плитку або лінолеум. При виборі того чи іншого покриття обов’язково враховуйте свій бюджет, бажану естетику, стиль життя, а також усі плюси та мінуси. Це допоможе заощадити не тільки час, а й гроші, оскільки ви заздалегідь знаєте те, що вам потрібно.
2. Стіни
При невеликому бюджеті дизайнери настійно рекомендують експериментувати і поєднувати непоєднуване. Це правило поширюється і на стіни, які можна не тільки пофарбувати в однотонний колір фарбою, а й скомпонувати між собою шпалери. Напевно, у вас залишилися шматки з попереднього ремонту, а якщо ні, то завжди можна купити за копійки залишки. Головне правило – підібрати ті, що збігаються за текстурою. Що ж до кольору, то тут можна поєднувати приглушену палітру з відтінками, квітковими мотивами, смугами, орнаментами і малюнками. Експериментувати можна не лише з фарбою та шпалерами, а й із плиткою різних фракцій, кольорів, відтінків та текстур. Таким чином, ви зможете перетворити і ванну кімнату, і кухню. Зайвими не будуть і вінілові наклейки. Завдяки їм ви зможете приховати всі недоліки, у тому числі й нерівності на стінах. Втім, із цим завданням впорається і декоративна штукатурка, яка додасть приміщенню сучасний мінімалістичний стиль, зробивши його більш естетичним та просторим.
3. Все нове – добре забуте старе
Не поспішайте позбавлятися старих меблів, оскільки навіть найпримітніший стілець, диван або шафа завжди можна оновити без глобальних витрат. Як, спитаєте ви? Дуже просто. Стільці, столи та шафи можна пофарбувати, замінити ручки на стильніші та сучасніші, а за бажання і зовсім можна додати легкий візерунок за допомогою трафаретів або спеціальних наклейок. Що ж до м’яких меблів, то тут у хід йдуть чохли та декоративні подушки. Повірте, замінивши пару елементів, ви відразу помітите різницю до і після. Стару дерев’яну віконну раму і двері також можна упорядкувати за допомогою сучасних матеріалів і фарб. А на дзеркалі достатньо змінити оправу або зовсім позбутися її. Тож озброюйтеся фантазією і не бійтеся творити.
4. На інших сподівайся, а сам не поганяй
Ремонт своїми руками – чудовий спосіб заощадити гроші, привнести індивідуальний підхід та набути нових навичок. Взявши справу у свої руки, ви маєте можливість організувати робочий процес так, щоб він повністю відповідав саме тому, що ви шукаєте з точки зору функціональності та естетики. За бажання можна поклеїти шпалери і побілити стелі не гірше за фахівців. Втім, деякі умільці самостійно кладуть не лише плитку, а й ламінат. Так що немає нічого неможливого, як то кажуть, було б бажання та час. Але якщо ви все ж таки не можете зробити ту чи іншу роботу самостійно, то знайдіть відповідного майстра \ команду, яка візьметься за ряд завдань. Не женіться за тими послугами, які коштують копійки, вибирайте середній сегмент і обов’язково обмовляйте заздалегідь всі нюанси та деталі, а також термін кінцевого результату.
5. Елементи декору
Не варто впадати у відчай, якщо на повноцінний ремонт не вистачає коштів. Завжди можна знайти вихід і оновити квартиру за допомогою декоративних елементів, будь то новий плед, квіти в горщиках, ваза, картина, постери чи фотографії на прищіпках. Використовуючи різні декоративні елементи у своїй квартирі, ви зможете легко перетворити її на яскравий та креативний простір, що відображає вашу індивідуальність та стиль.