Коли краще купувати квартиру в Україні

    517

    Квартирне питання в нашій країні завжди стоїть гостро. Однак у зв’язку зі складною економічною ситуацією платоспроможність українців впала, що позначилося на кількості укладених договорів купівлі-продажу.

    В 2019 році новобудови України активно будуються і вартість житла у середньому зростає на 10-15% (по данным портала vn.com.ua). За перший квартал поточного року у середньому ціна на 1 м² житлової площі на первинному ринку піднялася на 5%, а на вторинному – на 10%. Якщо подібна динаміка збережеться, можна чекати подальшого подорожчання вартості квартир.

    Коли краще купувати житло у новобудовах та старих будинках, щоб не втратити гроші? Сьогодні поговоримо про те, як правильно прорахувати момент для підбору підходящого варіанту, та уникнути складнощів з ремонтом і подальшою експлуатацією майна.

    Ідеальний час для покупки квартир на первинному ринку

    В 2017 році в експлуатацію здано багато столичних і провінційних новобудов. Через це аж до третього кварталу 2018 року на ринку спостерігався мінімальний попит на подібні об’єкти. Однак вже із грудня кількість укладених договорів стрімко зросла.

    Пов’язане таке явище з тим, що перед Новим Роком девелопери проводять акції і надають знижки. Адже у січні-лютому люди будуть відпочивати та оптимізують витрати після того, як купили близьким дорогі подарунки, з’їздили у відпустку і т.д. Для залучення клієнтів будівельні фірми охоче дають розстрочку, пропонують вигідні ціни на місце на парковці, безкоштовні комори та інше. Крім того, навесні власник відразу ж може приступити до ремонту та завершить оздоблення восени або навіть раніше (відноситься до вже зданих в експлуатацію будинків).

    Не забувайте уважно оглядати запропонований варіант. Іноді приваблива знижка обумовлена низькою ліквідністю: невдалий вид з вікна, останній поверх, кутова квартира або невдале планування. Перераховані нюанси важливі, якщо клієнт не планує здавати площу в оренду та бере її для себе.

    Влітку шукати житлове приміщення для покупки не варто. У даний період будівельні бригади зайняті і прийдеться чекати, поки вони закінчать попередній проект. При цьому навіть за час простою інвестору прийдеться оплачувати хоча б рахунок за утримання квартири. А якщо людина знімає житло і прагне скоріше в’їхати, тоді витрати будуть ще більшими.

    Навесні і восени теж можна шукати квартиру: на вулиці не занадто жарко і не холодно, тому за день можна без дискомфорту подивитися 3-4 проекта. Будівельні компанії та забудовники знають про таку особливість ринку та намагаються підготувати новобудови до показу.

    Для економії вкладайте гроші у будівництво в період від 6 до 12 місяців після оголошення про початок зведення будинку. Якщо переживаєте про гроші, тоді можна інвестувати в ЖК на етапі виритого котловану або зведених перших декількох поверхів. У цей момент вартість 1 м2 найбільш вигідна.

    Підходящий час для покупки житла на вторинному ринку

    А при виборі квартири вторинному ринку діють інші правила. Зима тут є мертвим сезоном: ніхто не прагне тягати коробки з речами напередодні свят. Покупці неохоче виходять із будинку у мороз, от чому із грудня по лютий знайти підходящу жилплощу майже неможливо.

    За інформацією vn.com.ua, у зимовий період вартість нерухомості перебуває на невигідній для покупця відмітці. Індекс цін на житло у четвертому кварталі 2018 року склав 105,5% у порівнянні з 102,8% для третього кварталу. Але вже у першому кварталі 2019 року показник опустився до 102,8%.

    Експерти радять виділити хоча б рік на вибір нерухомості. Так можна проаналізувати пропозиції у різний період, відсіяти не дуже хороші варіанти та підібрати оптимальне планування. Іноді продавці на час прибирають оголошення про продаж, щоб створити ілюзію нової пропозиції. Подібним чином намагаються продати неліквідну жилплощу: гучні сусіди, застаріли комунікації, об’єкти з пацюками або тарганами. Якщо людина стежить за ринком протягом року, простіше відсіяти подібні варіанти і знизити ризики.

    Також регулярний моніторинг дозволить швидко визначити достойний варіант і якомога швидше призначити зустріч із власником. Нормальні пропозиції забирають за 3-7 днів навіть у столиці. У регіонах число пропозицій нижче, так що строки скорочуються до 2-4 днів.

    Відразу ж домовляйтеся про перегляд, щоб визначити відповідність фотографій дійсності, зручність району, стан під’їзду та інфраструктури. Часто на фото планування виглядає приємнішим, кімнати більшими і світлішими. Хоча іноді бувають виключення і у реальності квартира виявляється краще.

    Активність вторинного ринку по сезонах:

    • Зима і літо – у цей період активність покупців знижується, тому кількість оголошень зменшується. У такий час вкрай невигідно продавати майно, тому що ціна падає на 10-15%. Проте покупці можуть вибити нормальну знижку і знайти варіант у розвиненому районі при маленькому бюджеті. Шукайте тих, хто прагне швидше продати нерухомість (переїзд, продаж спадщини, розширення). Ці люди не будуть чекати півроку в надії додатково заробити 2-3 тисячі доларів.
    • Весна та осінь – найбільш жвавий період на ринку. Число бажаючих обзавестися квартирою росте, а кількість пропозицій – майже ні. У міжсезонні продавці задирають цінники на об’єкти, а покупцям не потрібно розраховувати на суттєву знижку. Людям з маленьким бюджетом краще вибрати інший час для придбання нерухомості.


    • інші новини