Ідеальний орендар: як знайти людину, якій можна довірити своє житло?

  128

  Ті, хто регулярно здає своє житло на довготривалій основі, знають, як важко буває знайти відповідального й охайного орендаря. Часто люди, які винаймають житло, не підтримують чистоту, псують меблі й побутову техніку, приховують факт наявності домашніх тварин. Якщо перевірені варіанти квартир можна знайти на дом.ріа, то де шукати “ідеального” орендаря і яким критеріям він повинен відповідати?

  Ідеальний орендар: 3 ключові риси

  Кожна людина має свої уявлення стосовного того, як повинна виглядати чистота у квартирі. Деякі власники житла прихильно ставляться до домашніх тварин, а інші прагнуть уникати таких орендарів. Як правило, орендодавці висувають такі стандартні вимоги до людей, які винайматимуть у них квартиру:

  • Охайність;

  • Відповідальність;

  • Платоспроможність.

  Платоспроможність — ключовий фактор у цьому питанні. Адже яким охайним не був би орендар, яка різниця, якщо за квартиру не платить?

  Основні категорії орендарів: як обрати свою?

  “Найбезпечнішими” і найстабільнішими вважають сім’ї з дітьми (від 6 років). Також варто розглянути варіант здачі житла в оренду молодим і перспективним студентам, фахівцям з інших міст (особливо тим, хто працює вдома). Якщо квартира здається подобово, то краще надати перевагу людям, які приїхали у відрядження.

  Категорії орендарів також залежать і від житлових умов, і від самої квартири, яку пропонує власник. До прикладу, 1-кімнатну квартиру часто обирають молоді пари без дітей, студенти, друзі або самотні люди. Ці категорії людей проводять у квартирі мінімум часу й полюбляють чистоту.

  Двокімнатне житло зазвичай обирають групи студентів, а також сім’ї з дітьми. Тиша, чистота й мінімум форс-мажорів — ці важливі критерії важливо обговорити з потенційними орендарями (і, можливо, навіть прописати в договорі).

  На 3-кімнатні квартири звертають уваги сім’ї з великою кількістю дітей або ті, в яких об’єднується кілька поколінь під одним дахом. Також такий тип житла обирають для вечірок, святкувань і т. п.

  Як обрати відповідального орендаря?

  Перше знайомство з потенційним мешканцем квартири повинно відбутися в телефонному режимі. Важливо врахувати, наскільки спокійно людина реагує на додаткові запитання й наскільки охоче пропонує відповідь на них. Відповідальний орендар чесно скаже, з якою ціллю винаймає квартиру. Звертайте увагу, чи погоджується орендар підписувати відповідний договір. Якщо ні, то це може бути знаком, що людина не готова нести відповідальність за пошкодження майна чи техніки.

  Ідеальних людей не буває. Проте завжди можна підстрахувати себе грамотним договором і страховим внеском. Шукати свого “ідеального” орендаря можна серед знайомих і друзів, на різноманітних сайтах і навіть у соціальних мережах. Адже з персональної сторінки кожної людини можна зробити висновок про її стиль життя!