Який обігрівач вибрати, щоб точно було тепло

  504

  Детальний посібник для тих, хто хоче, щоб у квартирі, на дачі чи навіть у дворі стало ще затишніше.

  У кожного з них є свої переваги та недоліки. Ознайомившись із ними, ви зрозумієте, який апарат найкраще підійде для ваших потреб.

  1. Масляний обігрівач

  Усередині обігрівачів цього типу знаходиться мінеральна олія, яка нагрівається від електричної спіралі та віддає тепло корпусу. Такий апарат складається з рівномірних секцій та зовні нагадує класичну квартирну батарею.

  З двох рівних за потужністю масляних обігрівачів сильніше гріється той, у якого менше секцій. Тому практичніше брати модель з великою кількістю секцій, щоб зменшити ймовірність випадкових опіків. Деякі моделі доповнюють невеликим тепловентилятором для прискореного тепла.

  • Плюси . Масляні обігрівачі працюють без шуму, довго зберігають тепло після вимкнення та вважаються екологічно чистими.
  • Мінуси . Через сильне нагрівання корпусу такі пристрої можуть бути небезпечними для домашніх тварин та маленьких дітей. Крім того, масляні апарати повільно прогрівають приміщення.

  2. Конвектор

  Конвектор має вигляд батареї без секцій. Обігрівачі цього типу впускають холодне повітря через нижні отвори в корпусі і прогрівають його. В результаті він стає легшим і сам виходить назовні через верхню частину приладу. Таким чином, відбувається природна циркуляція повітря.

  • Плюси . Конвектори безшумні. Вони не дуже гріються, тому безпечні для тварин та дітей. Ці апарати часто використовують як основне джерело обігріву для дачі: їх можна легко поєднати в єдину опалювальну мережу.
  • Мінуси . Нагрів відбувається повільно, а ефективність роботи конвектора сильно залежить від його розташування: що нижче, то краще.

  3. Тепловентилятор

  Такі обігрівачі поширюють тепле повітря за допомогою обертання лопат. Їхні корпуси часто оснащують автоматичним поворотним механізмом, який забезпечує рівномірне нагрівання навколишньої площі.

  • Плюси . Тепловентилятори лідирують за швидкістю нагрівання приміщень. Вони споживають мало енергії, а завдяки різноманітності доступних розмірів і форм легко вписуються в будь-який інтер’єр.
  • Мінуси . Головним недоліком тепловентилятор є шум. А якщо пил потрапляє на теплову спіраль, то до нього додається неприємний запах гару.

  4. Інфрачервоний обігрівач

  Апарати цього використовують нешкідливе інфрачервоне випромінювання. Тому вони, подібно до сонця, гріють не повітря, а об’єкти, що потрапляють під промені: меблі, стіни, підлога, людей. Деякі інфрачервоні обігрівачі не потребують електрики та працюють на газі.

  • Плюси . Такі пристрої не видають шуму та підходять для обігріву не тільки приміщень, але й альтанок, дачних дворів та інших відкритих майданчиків. Крім того, інфрачервоні обігрівачі є найекономічнішими. Особливо газові моделі, які працюють не від балона, а від магістралі газу.
  • Мінуси . Ці пристрої не придатні для обігріву великих приміщень із безліччю кімнат. Зони, куди не потрапляють інфрачервоні промені, залишаються холодними.

  5. Електрокамін

  Електрокамін – це окремий або вбудований в меблі блок, який повторює дизайн традиційного каміна . За рахунок спеціального підсвічування або інших технологій цей пристрій створює переконливу імітацію полум’я.

  • Плюси . Електрокамін – це насамперед стильний елемент декору. Ви отримуєте той самий затишок, за який всі люблять каміни, але при цьому позбавляєте себе мороку з дровами, димом і вугіллям.
  • Мінуси . Гріють такі пристрої досить слабко. Тому сподіватися на них за дуже холодної погоди не варто.

  6. Теплова завіса

  Цей тип обігрівачів стоїть окремо. Теплові завіси не так нагрівають приміщення, як підтримують його температуру. Будучи прикріпленими над дверима та вікнами, вони створюють спрямовані вниз повітряні потоки. Такі невидимі бар’єри перешкоджають теплообміну між приміщенням та вулицею.

  Вибираючи теплові завіси, приділяйте особливу увагу габаритам. Ширина пристроїв не повинна поступатися шириною дверних або віконних отворів. Інакше площа повітряного бар’єру може виявитися надто маленькою.

  • Плюси . Теплові завіси зберігають температуру приміщення в будь-який час року і навіть перешкоджають попаданню комах.
  • Мінуси . Ці пристрої майже не гріють приміщення, лише зберігають поточну температуру.

  Дізнайтесь про площу обігріву

  Перед покупкою переконайтеся, що потужності обігрівача достатньо для вашого приміщення. Для цього дивіться на сайті магазину або виробника площу обігріву, яку забезпечує апарат. Краще купити модель з надлишковим покриттям, ніж занадто обмеженим. Але підвищена потужність обійдеться вам дорожче.

  Ви також можете самі визначити, яке значення цього показника буде оптимальним для вас. Вважається, що для обігріву одного квадратного метра приміщення, що не опалюється, потрібно не менше 100 Вт потужності приладу.

  Якщо обігрівач є додатковим джерелом тепла, то для одного квадратного метра буде достатньо 60-80 Вт.

  Ознайомтеся з типом керування

  Обігрівачі з механічним керуванням зазвичай дозволяють вибирати лише рівні потужності та температури. Моделі з електронним керуванням дорожчі, але пропонують більше налаштувань та різних режимів роботи. Крім того, вони мають дисплей, який виводить температуру та інші показники, і з ними зручно взаємодіяти на відстані за допомогою пульта.

  Перевірте додаткові можливості

  Вибираючи обігрівач, варто пам’ятати про додаткові функції та характеристики. Деякі з них можуть відіграти вирішальну роль при виборі пристрою.

  Наприклад, якщо хочете купити апарат для ванни або сауни, переконайтеся, що він захищений від вологи. А щоб обігрівач суворо підтримував задану температуру, вибирайте модель з термостатом. Серед інших корисних можливостей, які можуть вас зацікавити, – таймер, автовідключення при падінні та перегріві, зволожувач повітря тощо.

  Врахуйте габарити і не забудьте про кріплення

  Щоб обігрівач був зручний та оптимально підходив для вашого приміщення, звертайте увагу на габарити та доступні способи монтажу. Так, одні апарати продаються з кріпленнями для стін або стелі, інші досить компактні для роботи на столі, треті мають колеса для зручного транспортування по підлозі. Є й такі, що придатні для різних умов використання.

  Запам’ятайте ці моменти

  1. Для повноцінного обігріву приміщень вибирайте тепловентилятори, масляні обігрівачі або конвертери. Перші – найкращий варіант для тих, хто не боїться шуму. Якщо він неприйнятний і в приміщенні не буває дітей, вам підійдуть масляні апарати. Якщо боїтеся опіків або бажаєте організувати опалення дачі, купуйте конвектори.
  2. Для економічного локального обігріву, наприклад, робочого місця, ванни, гаражу або альтанки вибирайте інфрачервоні обігрівачі. Наймобільнішою буде модель з газовим балоном.
  3. Якщо естетика для вас важливіша за тепло, придивіться до електрокамінів.
  4. Купуйте теплові завіси, якщо бажаєте зберегти тепло, забезпечене вашою основною системою опалення.
  5. Обов’язково перевіряйте, щоб площа обігріву відповідала розмірам приміщення.
  6. Якщо ви цінуєте зручність, вибирайте апарат з електронним керуванням.
  7. Звертайте увагу на список додаткових функцій, габарити та способи кріплення обігрівача.