Гостра потреба в безготівкових розрахунках
Більшість українських фінансових ресурсів пишуть про необхідність розвитку культури безготівкових розрахунків, але лише мала частина дійсно описує ключові причини. Партнер платіжної платформи FONDY Валерія Вагоровська розповіла, чому потрібно розвивати цю систему в Україні.
Гостра потреба відчувається в процесі купівлі товарів. З сучасним ритмом життя не кожен готовий виділити один-два дні на шопінг. І перспектива витрачати час на пошуки, очікування в черзі, розв’язання проблем з доставленням замовлення нікого не приваблює.
За словами Валерії Вагоровської, потреба в безготівкових розрахунках є в туризмі. Людям доводиться думати, скільки грошей з собою брати, де і як їх обмінювати. Крім того, в кожній країні є свої «ввізні ліміти».
Валерія Вагоровська в статті зазначила труднощі ще до відвідування країни: для придбання квитків на поїзд в сезон доводиться стояти в черзі 2-3 години. Якщо ж вам вдасться вистояти в черзі, то не факт, що до того моменту залишаться хоч якісь квитки.
Безготівкові розрахунки вже зараз спрощують життя українців
Любителі особисто побачити та помацати товар і надалі можуть це зробити, бо кількість магазинів зростає. Разом з цим, у людей з’явилася можливість замовляти побутову техніку, електроніку, іграшки, навіть харчі через інтернет.
Валерія Вагоровська розповіла про колосальні зміни:
«Гіганти ринку – «Ашан», «Мегамаркет», Novus, а також «Епіцентр», Leroy Merlin, Rozetka, Moyo та інші дозволяють зробити замовлення на сайті, там же сплатити його банківською карткою та потім просто чекати кур’єра з товаром»
Безготівковий розрахунок у сфері туризму робить життя мандрівників не просто простішім, а й безпечнішим. Валерія Вагоровська розповіла, що при втраті або крадіжці, банківську карту можна швидко заблокувати. У Visa / Mastercard є послуга миттєвого доставлення готівки в будь-яку точку світу.
Безготівковий розрахунок змінив навіть громадський транспорт в Україні. За період січень-травень 2019 року українці заплатили безготівково суму, яка порівнянна з усім 2018 роком. Така система дозволяє позбутися постійних очікувань в спробі поповнити карту метро.
Отримані дані можна використовувати для поліпшення інфраструктурних проектів. Валерія Вагоровська вважає, що саме регулярне використання безготівкових розрахунків допоможе краще регулювати певні напрямки, проектувати нові дороги та термінали. На місцевому рівні електронні платежі дозволяють краще контролювати кошти.
Чого очікувати в найближчому майбутньому?
Дані, які представила фінтех-експерт Валерія Вагоровська, показують позитивні зміни з безготівковим розрахунком. Громадяни України активно користуються банківськими картами як в країні, так і за її межами. Вже зараз сам процес став безпечніше та комфортніше, а надалі ситуація буде тільки поліпшуватися.
Дізнатися більше про можливості безготівкових розрахунків можна тут!