Яка витяжка потрібна на кухню: три кроки для точного вибору техніки

    368

    Під час приготування їжі повітря на кухні стає дуже вологим, адже до нього потрапляє велика кількість частинок жиру. Якщо таке повітря не відводити, воно покриє меблі та техніку неприємним нальотом, котрий дуже важко видалити. Щоб цього не допустити, варто встановити витяжку.

    Проте вибрати правильну витяжку не так просто, як може здатися на перший погляд. Експерти компанії-виробника Electrolux допомогли нам розробити невелику покрокову інструкцію, завдяки якій надійна та ефективна витяжка може з’явитися в кожній оселі.

    Вибираємо тип витяжки

    Насамперед фахівці радять визначитися з типом необхідної витяжки. Функціонально вони поділяються на два різновиди:

    • циркуляційні – тільки фільтрують повітря від жиру та неприємного запаху і скидають його назад до кімнати;
    • проточні – виводяться у вентиляційний канал та викидають забруднене повітря назовні.

    Перший тип витяжок коштує недорого та не потребує спеціальних умов для підключення. Вони не займають цінне місце в кухонних шафах на вентканал та ідеально вбудовуються у будь-який гарнітур. Але в більшості з них є величезний мінус – невисока ефективність роботи. Частина запахів та нагріте повітря лишаються на кухні.

    Проточні витяжки – ефективніші та забезпечують практично 100%-ву якість роботи. Однак для повноцінного відводу неприємних запахів необхідно налагодити надходження свіжого повітря до приміщення.

    Визначаємося з дизайном

    Наступний крок – вибір дизайну. Експерти компанії «Електролюкс» розповіли, що за зовнішнім виглядом сучасні витяжки поділяються на кілька класів:

    • підвісні – найпростіші моделі, котрі встановлюються під шафкою над варильною поверхнею. Вони досить компактні, але виділяються із загального інтер’єру кухні;
    • вбудовані – моделі для прихованого монтажу. Основна частина такої витяжки захована до шафи, тому пристрій забирає багато корисного місця;
    • купольні, або острівні – моделі з декоративним куполом та рукавом, що піднімається вгору. Виглядають стильно та сучасно, тому їх навіть не потрібно приховувати за декоративними фасадами.

    У кожного з варіантів витяжок є різні модифікації кольорів та матеріалів. Тому проблем з пошуком дизайну під певний інтер’єр кухні ви не матимете.

    Розраховуємо необхідну продуктивність

    Третій етап – правильно розрахувати необхідну потужність витяжки. Особливо важливо це для проточних моделей, де від точного розрахунку залежить ефективність та економічність роботи.

    Експерти «Електролюкс» радять наступну формулу розрахунку продуктивності:

    • знаходимо об’єм кухні (площу множимо на висоту);
    • множимо об’єм на 12 (коефіцієнт оновлення повітря);
    • множимо на додатковий коефіцієнт 1,5 для електроплит і 2 для газових плит;
    • додаємо по 10% запасу на кожен поворот трубопроводу.

    До отриманого результату можемо додати 10-15% запасу на випадок екстреного скидання повітря у разі пожежі чи приготування їжі з сильним запахом. Розрахована за таким алгоритмом витяжка точно впорається з будь-якими завданнями. Вдалої купівлі!



    • інші новини