Як вибрати масажер для тіла, щоб кайфувати та розслаблятися

    34

    Масажер для тіла допоможе розслабити м’язи та покращити самопочуття без візиту до масажного салону. Розкажемо, на що звернути увагу при покупці гаджета, щоб він приносив користь і не припадав пилом у шафі.

    Важливо: перш ніж використовувати масажер для тіла, переконайтеся, що у вас немає жодних медичних протипоказань. Якщо ви сумніваєтеся, варто проконсультуватися з фахівцем.

    Які є види масажу

    Масажери для тіла можуть працювати у різних техніках. Перед покупкою потрібно визначитися, який вплив вам найбільше підходить і якого ефекту хочете досягти. Розкажемо, які варіанти.

    • Акупунктурний – точковий масаж за допомогою окремих шпильок або шпильок на роликах. Ефект від нього порівнюють з акупунктурою.
    • Вакуумний – робиться за допомогою вакуумних насадок. Вони створюють перепад тиску та натягують шкіру.
    • Вібраційний – це вплив на тіло вібруючими елементами, які передають коливання різної амплітуди та частоти. Виробники вібромасажерів обіцяють тонізуючу дію та зняття втоми.
    • Повітряно-компресійний – масаж за допомогою манжетів, що надуваються. Вони по черзі тиснуть на різні групи м’язів, розминаючи їх.
    • Лімфодренажний – це глибокий і інтенсивний вплив на тіло елементами, що рухаються. Процедура спрямована на покращення струму лімфи .
    • Перкусійний – ударний вплив великою насадкою у вигляді кулачка розміром 5-8 см в діаметрі з інтенсивністю 1000-3000 ударів за хвилину. Такий масаж часто використовують спортсмени.
    • Роликовий – вплив роликами, що рухаються або обертаються. Можна порівняти із звичайним масажем пальцями.
    • Інфрачервоний – робиться за допомогою нагрітих елементів, що рухаються. Часто це додаткова опція до роликового чи вібраційного масажу.

    Якими бувають масажери для тіла

    Існують універсальні гаджети, які підходять для всього тіла, а є моделі для певних зон. Наприклад, тільки для ніг чи шиї та плечей. У кожної конструкції масажера для тіла свої особливості – розберемо їх нижче.

    Масажер-комір

    Призначений для масажу комірцевої зони – шиї та плечей. У гаджета може бути як жорстка, так і м’яка тканинна конструкція, яка фіксується на плечах та шиї. Як правило, цей масажер для тіла використовується для вібраційної або роликової дії, іноді з підігрівом. Компактність пристрою дозволяє брати його з собою в дорогу чи подорож. Ще одна перевага коміра: масаж тіла можна поєднати з іншими заняттями.

    Подушка або валик

    Виріб призначений для масажу шиї , спини та попереку, стегон або гомілок. Пристрій являє собою невелику подушку, всередині якої розташовані елементи, що рухаються. Можна застосовувати для вібраційного та роликового впливу, іноді є функція підігріву. Цей масажер для тіла компактний і не займе багато місця у рюкзаку чи багажі.

    Масажер-накидка

    Призначений для масажу м’язів спини, попереку, тазу та стегон. Є накидкою, яка кріпиться на крісло і управляється пультом. Як правило, гаджет поєднує функції вібраційного та роликового масажів, має підігрів.

    Цей масажер для тіла зменшує напругу м’язів плечей та спини, тонізує та знімає втому. Можливо корисний при далеких поїздках за кермом. Є моделі для автомобілістів із харчуванням від прикурювача. Ще масажер-накидку можна закріпити на комп’ютерному кріслі та використовувати під час роботи.

    Масажер-пояс

    Призначений для масажу комірної та попереково-крижової зони. Є тканинним поясом, який можна застебнути на шиї, на поясі або грудях. Залежно від конструкції може використовуватися для вібраційної, роликової або повітряно-компресійної дії. Гаджет компактний і легкий, його зручно брати із собою в дорогу та поєднувати масаж із іншими заняттями.

    Ручний масажер

    Призначений для масажу всіх частин тіла. Гаджети відрізняються розміром і насадками – це можуть бути ролики, коліщатка, великі кулі, коліщатка з голочками-шипами та інші. Ручний масажер для тіла може застосовуватися для перкусійної, роликової та акупунктурної дії.

    Масажер-килимок

    Призначений для масажу ступнів, але можна застосовувати на інших частинах тіла. Залежно від встановлених усередині килимка елементів його використовують для вібраційного, акупунктурного, інфрачервоного та повітряно-компресійного впливу. Гаджет компактний та мобільний.

    Масажер для ніг

    Призначений для масажу гомілок і ступнів, рідше – стегон. Корисний для всіх, хто багато часу проводить на ногах. Може виглядати як пара манжет, але частіше має жорсткий корпус із прорізами під ступні чи гомілки. Зазвичай використовується для повітряно-компресійного масажу.

    Деякі гаджети для ніг додатково оснащуються роликами, коліщатками та функцією підігріву. Такі моделі можна використовувати для роликового, вібраційного та інфрачервоного впливу.

    На які параметри масажера для тіла звернути увагу

    Подумайте, як і де ви будете використовувати масажер для тіла. Це допоможе підібрати модель із потрібними характеристиками. Виділили основні параметри, куди варто звернути увагу.

    Тип живлення

    Тип живлення впливає зручність використання масажера для тіла за різних умов.

    • Живлення від прикурювача – зручне для водіїв і дозволяє робити масаж прямо під час руху автомобіля.
    • Живлення від USB – дозволяє підключити гаджет прямо до комп’ютера на робочому місці.
    • Живлення від акумулятора або батареї дозволить користуватися пристроєм, коли поблизу немає розеток. Наприклад, у подорожі чи природі.
    • Живлення від мережі 220 В  – потребує наявності розетки поблизу. Проте такі масажери не мають обмежень за потужністю і тривалістю роботи.

    Регулювання інтенсивності

    Важливо, щоб ви могли налаштовувати силу та швидкість впливу масажера для тіла під свої уподобання, включати або вимикати нагрівання. Зазвичай повільні рухи елементів допомагають зробити більш глибокий та інтенсивний масаж, а швидкі потрібні для пом’якшуючого та розслаблюючого ефекту .

    У деяких гаджетах можна вибирати з кількох програм, які поєднують різні типи впливу, інтенсивність та швидкість.

    Таймер

    Може знадобитися, якщо робите лікувальний масаж або хочете обмежити час дії гаджета на певні м’язи.

    Який масажер для тіла вибрати

    У різних випадках можуть знадобитися різні моделі масажерів для тіла. Ми радимо підбирати пристрій під свій спосіб життя та завдання.

    Для опрацювання всього тіла

    Якщо ви любите різні техніки впливу, вам може підійти ручний масажер з великою кількістю насадок і режимів роботи.

    Для розслаблення м’язів після спорту

    Для розслаблення м’язів після навантажень та розігріву перед ними добре підходять перкусійні ручні масажери. Їх можна використати на будь-якій групі м’язів.

    Для відпочинку ніг

    Масажери для ніг зручно використовувати після робочого дня. Вони усувають напругу та знижують втому м’язів.

    Для розслаблення спини

    При сидячій роботі часто «затікають» і починають хворіти м’язи спини та попереку. Найкращий варіант у такій ситуації – масажер-накидка на крісло. Ви можете працювати та одночасно знімати напругу.