Як вибрати електрочайник?

    250

    Вибір чайника здається справою нікчемною. Можливості плюс-мінус однакові, вибирай відповідний за ціною і вперед в магазин за смаколиками до чаю. Але чайників зараз настільки багато, що можна загубитися.

    На що ж дійсно слід звернути увагу при виборі?

    Перш за все потрібно визначитися з матеріалом, з якого виконаний чайник. Тут у нас і пластик, і кераміка, і нержавіюча сталь, і скло.

    Почнемо з пластику. Цей матеріал найдоступніший за ціною, простий в догляді, легкий, але може бути небезпечним для здоров’я. Пластиковий чайник може бути з поліпропілену, ви дізнаєтеся його з тисячі побачивши дві латинські літери PP, або полікарбонату. Перші при нагріванні можуть виділяти токсичні речовини. Крім цього, вироби з поліпропілену часто виглядають не надто акуратно: стики грубі, плюс є неприємний запах пластмаси. Чайники з полікарбонату безпечніші, легші, без неприємного запаху і виконані акуратніше. Звичайно, шкідливі речовини виділяються при температурі нагрівання вище 100 градусів, а сучасні електрочайники з терморегулятором часто підтримують вибір температури нагрівання в межах діапазону від 40 до 95 градусів, але все ж, варто звернути на це увага.

    Далі у нас метал. Такі чайники міцніші пластикових, важчі, служать довше і коштують відповідно дорожче. Але і вони різняться. Є алюмінієві моделі, а є чайники з нержавіючої стали. Чисто зовні різницю ви навряд чи помітите. Такі чайники важкі, симпатичніші та практичні. Розглядати на них подряпини вельми складно, але все ж дивитися на алюмінієві ми вам не радимо. При кип’ятінні в такому чайнику вода може насичуватися оксидом заліза. Ну таке собі задоволення. Та й зустріти їх можна вже досить рідко. А ось моделі з нержавійки — зовсім інша справа. Ось тільки пам’ятайте, метал має властивість грітися.

    Кераміка. Дивишся на нього і розумієш, ну гарний же. І нехай злегка ретро, ​​і кришка не закріплена. Чайники з цього матеріалу потребують прямих рук і акуратному догляду. Матеріал крихкий, і навіть невелике падіння може виявитися останнім в його життя. За вагою важкі. Мабуть, найважчі, якщо порівнювати з моделями з інших матеріалів. Ще тут немає шкали рівня води, але це з лишком компенсується плюсами керамічних чайників — вони довгий час зберігають температуру води після закипання, виглядають круто і не ставлю небезпеки наш організм.

    Скло. Такі чайники симпатичніше металевих, екологічніше пластикових моделей і не такі тендітні, як кераміка. Скляні моделі можуть оснащуватися підсвічуванням, колір якого можна змінювати в залежності від настрою. Але варто пам’ятати, що кришка найчастіше зроблена з пластику, а значить, потрібно звернути увагу на матеріал, з якого вона зроблена. Ви ж пам’ятаєте? поліпропілен залишаємо на полиці, а ось полікарбонат беремо з собою на касу. Теж саме стосується і дна чайника. Звертайте увагу на дно з нержавіючої сталі. І обережніше з корпусом, щоб не обпектися. Скло може сильно нагріватися.

    З матеріалом розібралися. Поїхали дивитися на об’єм. Цей показник не менше важливий. Особливо, якщо у вас велика сім’я, і ​​ви часто засиджується за чашкою чаю обговорюючи події дня або тижня. Сумніваюся, що комусь подобається гріти воду в кілька підходів. Водночас, мандрівникам і дачникам доведеться по душі дорожній чайник. Тут обсяг 0,5-0,7 л. Модель компактна і завжди під рукою. Та й потужності такому чайнику багато не потрібно – 1000 Вт вистачить з головою. Якщо не в дорогу, а до себе додому або офіс тоді такі цифри для вас. Для сім’ї з двох-трьох осіб досить обсягу 1,2-1,5 л з потужністю 2000 Вт. Якщо ж у вас сім’я трохи більше, тоді ваш вибір — це чайники від 2 л і потужність не менше 2200 Вт. А якщо і цього мало, тоді термопот — те, до чого варто придивитися.

    Якщо сім’я невелика, але хочеться, щоб вода закипала швидше, тоді беріть чайник з великою потужністю. Тільки спочатку тверезо оцініть стан проводки. Якщо за часом закипання, середньостатистичний чайник потужністю 1400 Вт гріє воду приблизно за 6 хвилин, то потужність 2500 Вт дозволяє у два рази прискорити процес. Раніше одним з критеріїв вибору був тип нагрівального елемента, але сьогодні чайники з відкритим нагрівальним елементом знайти складно. Тому на цьому зупинятися не будемо.

    Наступний критерій — фільтр від накипу. Як не старайся доглядати за чайником, але накипу на всі 100% уникнути не вдасться. Тому потрібно звернути увагу і на нього. найбільш поширеними є нейлонові дрібнопористі сітки. Ще зустрічаються металеві й позолочені. Металеві довговічніша, а ось на останніх осідає менше накипу, але і коштують такі чайники, відповідно, дорожче.



    • інші новини