Як віднайти внутрішній спокій

    107

    Жителі різних країн від Аргентини до Індії та Нової Зеландії називають внутрішній спокій необхідною умовою щастя, благополуччя та високої якості життя. У цій статті знаємо, що це за стан і як його досягти.

    Що таке внутрішній спокій

    Зазвичай внутрішній спокій визначають як позитивний емоційний стан, який відрізняється низьким рівнем збудження та супроводжується почуттям балансу та стабільності.

    Людина, яка перебуває в позитивному стані з низьким рівнем збудження, — незворушна та розслаблена. Радісні почуття, які він відчуває, не надто сильні та хвилюючі. Це безтурботність, умиротворення чи задоволення, а чи не ентузіазм, захоплення чи ейфорія. Приємні переживання з низьким рівнем збудження виходять зсередини і можуть бути тривалішими та стабільнішими, ніж приємні переживання з високим рівнем збудження.

    Дослідники з Тайваню та США опитали 378 осіб, щоб вивчити емоційні компоненти внутрішнього спокою, та визначили слова, які описують його найкраще:

    • умиротворення;
    • безтурботність;
    • невимушеність;
    • комфорт;
    • гармонія;
    • збалансованість;
    • розміреність;
    • задоволення;
    • стабільність;
    • безпека.

    Всі ці почуття контрастують з більш інтенсивними переживаннями, властивими для так званого гедоністичного щастя, яке можна описати такими словами, як наснагу, радість чи тріумфування. Тобто внутрішні спокій і щастя — це не те саме.

    Крім того, внутрішній спокій не означає байдужість, пасивність, відмову від веселощів, смирення з неприємною ситуацією, уникнення конфліктів або усунення зовнішнього світу. Воно має на увазі урівноважений активний стан розуму та усвідомлену взаємодію з навколишнім середовищем — збалансовану та підтримуючу внутрішню гармонію та стабільність.

    У своїй книзі «Дао Вінні-Пуха» Бенджамен Хофф наводить відомого ведмежа як приклад того, хто має внутрішній спокій. Вінні-Пух приймає речі як є і знаходить задоволення та щастя у простих радощах життя, таких як горщики з медом. Він не засмучується через перешкоди та невдачі. Його внутрішній спокій бере початок у його простоті, у тому, що він не схильний думати надто багато і все ускладнювати. Гнучкий і відкритий, він пристосовується і живе у світі, який він є.

    Чому внутрішній спокій важливий

    Внутрішній спокій міцно пов’язаний із благополуччям та високим рівнем життя. Воно дає чимало переваг:

    • підвищує задоволеність від життя та знижує тривогу та депресію;
    • робить сни приємнішими;
    • покращує загальний добробут і дозволяє радіти життю, незважаючи на негативні емоції та досвід;
    • сприяє прояву емпатії, а також розвиває здатність слухати та встановлювати зв’язки з оточуючими.

    Люди, які володіють внутрішнім спокоєм, переживають радість без перезбудження, а біль і страждання без зневіри. Врівноважений темперамент захищає від ризиків, які несуть надмірні емоції. Наприклад, зайві позитивні емоції можуть розбудити нездорове бажання споживати та отримувати якомога більше, що здатне призвести до залежності, матеріалізму та безжальної. А зайві негативні емоції можуть обернутися агресією, оборонною та нечесною поведінкою. Внутрішній спокій дозволяє уникати небезпечних крайнощів та зберігати баланс та стабільність.

    Крім того, позитивні почуття, що викликають сильне збудження, зазвичай виникають у сприятливих обставинах і можуть змінюватися в міру того, як змінюється ситуація, в якій вони виникли. Наприклад, людина може захватити, коли з нею погоджуються піти на побачення або її підвищують на посаді. А коли відносини чи робота не виправдовують очікувань , його захоплення швидко змінюється розчаруванням. Але якщо людина внутрішньо спокійна і задоволена своїм місцем у світі незалежно від відносин чи роботи, зміни в романтичному чи професійному житті не торкнуться її почуття задоволеності.

    Звідки береться внутрішній спокій

    Під час ще одного дослідження фахівці опитали 900 осіб, щоб визначити атрибути та характеристики, що лежать в основі внутрішнього спокою. Серед них:

    • Соціальна підтримка, довірчі стосунки та міцні зв’язки з іншими людьми.
    • Особисті чесноти, у тому числі співчуття, співчуття, відповідальність, гнучкість, самоконтроль та оптимізм.
    • Соціальні чесноти, такі як толерантність, прощення, прийняття та прагнення допомогти.
    • Прийняття , тобто спосіб позиціонувати себе по відношенню до оточуючих, який передбачає подяку, емпатію, задоволення та відмову від матеріалізму.
    • Духовність, релігія та віра.
    • Реалістичний оптимізм, який треба відокремлювати від нереалістичного. Коли люди вважають події малоймовірними, це змушує ігнорувати ризики та створювати очікування, які можуть не виправдатися та зробити нещасними.
    • Час, проведений на природі.
    • Хороше здоров’я.
    • Стабільна фінансова ситуація та відсутність необхідності переживати з приводу задоволення базових потреб.
    • Тренування, які відповідають здібностям та рівню підготовки, та інша фізична активність .

    Які звички розвивають внутрішній спокій

    Садівництво

    Люди, які доглядають сад, мають, можливо , вищий рівень внутрішнього спокою. Садівництво передбачає спілкування із природою. Це тихе, неквапливе, часто споглядальне та навіть медитативне заняття. А пов’язана з ним фізична робота дає деякі переваги спортивних тренувань.

    Крім того, садівництво вчить терпінню, оскільки плоди праці з’являються тривалий час. І воно вчить відпускати ситуацію, оскільки після того, як насіння посаджено в землю, значну частину процесу контролювати неможливо. Можуть настати заморозки, набігти ненажерливі гусениці або завзяті кроти. Садівник може розраховувати на хороший урожай, але він також може усвідомити, що багато чого знаходиться поза його владою, і позбутися очікувань. Подібний спосіб мислення може допомогти знайти внутрішній спокій і в звичайному житті.

    Медитація

    Вона може наблизити до стану умиротворення та стабільності. Медитація , яка робить акцент на об’єктивному спостереженні та нереактивному прийнятті будь-якого досвіду, здатна згодом розвивати спосіб думок та дій, що призводить до внутрішнього спокою.

    Подяка

    Люди, які практикують подяку, відчувають у результаті чимало позитивних почуттів, включаючи умиротворення та душевну рівновагу. Відчути ефект може допомогти щоденник подяки.

    Йога

    Йога розвиває свідомість, мотивуючи звертати увагу на тілесні відчуття та прислухатися до них. Крім того, вона вчить фокусуватися на сьогоденні, а це дозволяє заглушити внутрішній монолог та досягти спокою.

    Щастя часто буває скороминущим: весела відпустка закінчується , нова машина ламається, а улюблена робота перетворюється на рутину. Внутрішній спокій — це задоволеність та врівноваженість, які не зникають при зміні зовнішніх обставин. І хоча воно йде зсередини, потрібні зусилля та усвідомлене життя, щоб його знайти. Але якщо зробити цей вибір і навмисне розвивати в собі внутрішній спокій, безтурботність, умиротворення та врівноваженість не покинуть вас ні в світлі, ні в темні часи.



    • інші новини