Як правильно вибрати монітор, що був у вжитку

    117

    Рівень комфорту роботи з комп’ютером залежить від монітора. Пристрій з хорошими технічними характеристиками забезпечує чудову якість зображення, що сподобається кіноманам, геймерам, дизайнерам. Для роботи в офісі він також підійде: редагувати документи чи вести звіти буде зручніше, очі менше втомлюватимуться.

    На жаль, якісний монітор коштує чимало. Щоб зекономити, можна придбати пристрій, що вже був у вжитку. Для цього достатньо навідатись в комісійний магазин або зайти на сайт оголошень. Купити бв монітор можна на besplatka.ua, OLX, RIA.com. Вибрати оптимальний варіант допоможе продумана система фільтрів. Так, пристрої класифікуються за діагоналлю екрана, типом матриці і підсвічування, роздільною здатністю, оснащенням. Також можна вказати стан техніки — старий чи новий.

    Як зрозуміти, який монітор вам підійде

    Перш ніж стрімголов мчати на зустріч з продавцем, переконайтесь, що монітор, який вам сподобався, підходить для ваших задач. В першу чергу зверніть увагу на параметри екрана. Для ігор і перегляду фільмів вибирайте варіант з діагоналлю 17–24 дюйми. Працювати з офісними документами, перевіряти пошту, читати новини зручно на дисплеї від 15 до 17 дюймів.

    Також зверніть увагу на формат. Пристрої з квадратним екраном вважаються застарілими, однак підходять для роботи з документами. Для фільмів та ігор підійде монітор зі співвідношенням сторін 16:9 або 16:10. Роздільну здатність вибирайте як мінімум FullHD (1920 х 1080 точок). На такому екрані картинка буде деталізованою, тож ви зможете помітити навіть найменші нюанси. Чим більша діагональ, тим вищою має бути роздільна здатність. В іншому випадку при відтворенні зображення можлива поява пікселів.

    Звертайте увагу на тип матриці й покриття екрану. Моделі на базі TN коштують дешевше, однак характеризуються тьмяним зображенням і невеликим рівнем огляду. Щоб отримати яскраву картинку, виберіть IPS. Крім насичених кольорів, які не тьмяніють навіть на сонці, така матриця забезпечує кут огляду майже 180 градусів, що дозволяє переглядати фільми великою компанією: зображення не викривлюватиметься. Покриття екрану може бути глянцевим або матовим. Перше забезпечує яскраві кольори, однак дає відблиски при яскравому освітленні. Матовий екран майже не брудниться, відбитки пальців і пил на ньому не збираються.

    Як перевірити монітор, що вже був у користуванні

    Перш ніж придбати монітор, домовтеся з продавцем про попередню перевірку. Якщо він відмовиться, від покупки пристрою краще відмовитись: швидше за все, вам хочуть підсунути зламану техніку, яка не підлягає ремонту. При особистій зустрічі з власником в першу чергу огляньте корпус та екран пристрою, переконайтесь у відсутності тріщин, відколів, плям від рідин. Якщо ви купуєте нову модель, перевірте комплектацію: чи є всі необхідні кабелі, чи запчастини добре запаковані. Також зверніть увагу на документацію. В комплекті має бути гарантійний талон.

    Обов’язково перевірте і якість зображення. Принесіть на флешці спеціальну програму, яка дозволяє виявити биті пікселі. Зверніть увагу: певна кількість пошкоджених ділянок (зазвичай до 10) допускається навіть на екранах нових моніторів. Однак якщо їх надто багато, це може негативно вплинути на якість зображення. Перегляньте кілька простих відео, оцініть картинку, переконайтесь у відсутності артефактів. Міжкадровий перехід повинен бути плавним. Відкрийте який-небудь документ, щоб зрозуміти, чи комфортно читати, чи не втомлюються очі. Подивіться, в якому стані перебувають роз’єми, дізнайтесь, чи є можливість замінити відеокарту. Це знадобиться, якщо вам захочеться зробити апгрейд.