Як прати термобілизну, щоб її не зіпсувати

    14

    Головне – уважно вибирати засіб та діяти акуратно.

    Про що варто пам’ятати, перш ніж прати термобілизну

    • Уважно вивчіть інформацію на ярлику виробу. Там зазначено, з яких волокон зроблена річ, а також рекомендована температура, спосіб прання та сушіння.
    • Періть термобілизну у воді не більше 30 градусів. Більш гаряча рідина здатна зіпсувати волокна тканини, а якщо в складі є шерсть, річ може сісти.
    • Хорошо огляньте термобілизну перед пранням. Якщо на ньому є дірки, затяжки, шви, що розпустилися, або інші пошкодження, спершу потрібно все зашити.
    • Перед пранням застебніть усі блискавки, липучки і виверніть виріб навиворіт.
    • Стирайте кольорові, темні та світлі речі окремо, щоб уникнути небажаного фарбування матеріалів.

    Які засоби підходять для прання термобілизни

    Є спеціальні рідкі миючі засоби для прання термобілизни та спортивного одягу. Вони ефективно видаляють забруднення, у тому числі плями поту , усувають неприємні запахи та дбайливо впливають на волокна тканини.

    Також підійдуть і звичайні гелі для прання. Вони добре розчиняються у воді і, на відміну від порошків, добре вимиваються з тканини, особливо при ручному пранні.

    Якщо у складі термобілизни є шерсть, можна використовувати спеціальні гелі для прання вовняних виробів або делікатних тканин. Для очищення речей вручну цілком згодиться і м’який шампунь для волосся.

    У будь-якому випадку переконайтеся, що у складі обраного засобу немає відбілювачів, засобів для виведення плям і хлору. Ці компоненти можуть зіпсувати тканину, з якої виготовлено термобілизну.

    А ще і при ручному, і при машинному пранні не варто використовувати кондиціонери та ополіскувачі. Ці засоби можуть забиватися у волокна тканини, через що термобілизна втратить свої властивості.

    Як прати термобілизну в машинці

    Додайте у відсік порошкоприймача миючий засіб . Виберіть режим «делікатне прання», «ручне прання» або «шерсть» або налаштуйте параметри самостійно.

    Так чи інакше, температура прання машини не повинна перевищувати 30 градусів, якщо виробник на ярлику не вказав інші значення. Встановіть мінімальні оберти віджиму, а також відключіть автоматичне сушіння, якщо така функція є у вашій техніці.

    Запустіть машинку, дочекайтеся закінчення процесу, а потім надішліть білизну сушитися.

    Як прати термобілизну вручну

    Налийте в таз холодну або теплу воду. Розчиніть в ній миючий засіб, дотримуючись рекомендованого дозування в інструкції, або шампунь для волосся з розрахунку 1 столова ложка на 1 літр рідини.

    Зануріть термобілизну у воду. Не варто замочувати його надовго – достатньо кількох хвилин. Акуратно стирайте забруднення, намагаючись не розтягувати і не терти виріб надто інтенсивно.

    Ретельно прополощіть термобілизну в проточній холодній воді.

    Потім видаліть надлишки рідини, трохи стискаючи річ, але не скручуючи її. Також можна загорнути термобілизну в махровий рушник і прибрати воду натискаючими рухами.

    Як правильно сушити термобілизну

    Найкращий і дбайливий спосіб розстелити рушник на рівній горизонтальній поверхні, покласти на нього термобілизну, розправити тканину руками і дати їй повністю висохнути природним чином. При цьому важливо, щоб на річ не потрапляли прямі сонячні промені.

    Не вішайте термобілизну на сушарки, плічка і батареї , інакше вона може деформуватися і втратити свої властивості.



    • інші новини