Як поводити себе в ресторані

  332

  У кожного є друг, подруга чи домашня тварина через поведінку яких доводиться червоніти. Часом вони поводять себе недоречно, інколи привертають зайву увагу надто голосними розмовами, невдалими жартами, сміливим виглядом. Всі ми маємо такого друга і особливо незручно стає від усвідомлення, що в деяких випадках цей друг — це ти. Насправді нам просто часто не вистачає досвіду та знать, особливо в питаннях етикету та поведінки, щоб правильно поводити себе в різних життєвих ситуаціях.

  Тому, якщо ви зібрались відвідати ресторан, не стане зайвим підтягнути знання ресторанного і загального етикетів, щоб гідно представити себе та своєю поведінкою проявити повагу до оточення. Адже етикет — це в першу чергу про повагу. Про повагу до тих, з ким ти взаємодієш.

  Якщо переглянути ресторани Рівного на сайті List.in.ua, то можна побачити шалену кількість закладів, в кожному з яких ви цілком можете опинитись. Тому нижче ми навели декілька базових правил, запам’ятавши і дотримуючись яких ви зможете почувати себе впевнено та комфортно. І нікому не доведеться червоніти.

  Залиште піжаму вдома. І справа стосується не піжамного стилю, а доречності вашого образу. Вирушаючи в ресторан, бажано одягатись відповідно до ситуації. Тобто, суворо кажучи, якщо вас запросили на побачення, то пляжні шорти і улюблене худі не надто підкреслять вашу грацію та елегантність. Ні в якому разі не варто зраджувати своєму стилю та комфорту, варто лише врахувати ситуацію та підібрати образ, головним критерієм якого буде доречність. А правильні аксесуари, зачіска та одяг ще й додадуть вам впевненості в собі.

  Зменште гучність. І річ не лише про телефон. Перебуваючи в закладі, де, крім вас знаходяться й інші відвідувачі, не варто розмовляти так, наче ви на панк-рок концентрі. Розмовляйте спокійно та стримано. Адже сумніваємось, що вам було б приємно, якби за сусіднім столиком хтось кричав.

  Алло. Продовжуючи тему телефонів. Якщо ви вже вимкнули гучність, то сховайте телефон якомога далі від очей. Він вам потрібен? Не ставте його на стіл перед собою. І з боку теж не ставте! І під столом, ні! Надайте перевагу людині з якою прийшли. А якщо вам терміново потрібно відповісти на дзвінок, вийдіть з-за столу та розмовляйте там, де це не відволікатиме інших.

  Однієї достатньо. Приготуйтесь, що столових приборів буде багато. Справді багато. Наполегливо радимо зібрати всю волю в кулак та просто вивчити коли і якими з них користуватись. Це займе всього декілька хвилин вашого часу, проте неодноразово знадобиться для подібних візитів. І тоді не виникне запитань, чому вам принесли стільки виделок, якщо ви замовляли суп.

  Жіночі секрети. Не знімайте за столиком чергове відео з макіяжем для свого аккаунта в соціальних мережах. Для цього існує вбиральня. А якщо серйозно, то хай маленькі жіночі секрети, такі як «припудрити носик» залишаються секретами. Тоді навколишні завжди бачитимуть вас в ідеальному вигляді і ваш образ не буде зруйнований десятикілограмовою косметичкою на столі.

  Чому така велика серветка? Питання яке хвилює всіх. Що ж, на столиках в ресторанах, як правило, розміщені тканинні серветки. Їх варто розмістити на колінах на початку трапези, в першу чергу для вашої зручності. Їх також не заведено класти на стіл або ж вішати на стільчик, а використовував для витирання дозволено лише у випадку, якщо відсутні інші серветки.

  Майте терпіння. Якщо ви за столиком не один, варто дочекатись, поки замовлення принесуть всім і тільки тоді розпочинати прийом їжі.

  Хліб наш насущний. Пам’ятайте, що хліб варто їсти, відламуючи від нього шматочки, а не кусаючи.

  Спілкування з персоналом. Не варто голосно гукати офіціанта, щоб він підійшов, достатньо лише встановити зоровий контакт та зробити жест рукою. У спілкуванні варто дотримуватись базових норм ввічливості.

  Приємного апетиту. Під час прийому їжі варто підносити прибори до рота, а не нахилятись перед тарілкою, прибори ніколи не повинні залишатись на скатертині під час їжі, лише на тарілці! Їжу з загального посуду беруть окремими приборами, а після цього їх повертають на місце.

  Увага! Замовляючи такі страви, як риба або ягоди з кісточками, пам’ятайте, що їх доречно витягувати тільки з рота і тільки виделкою. Якщо ви ще не освоїли це тонке мистецтво, краще замовте собі стейк.

  І наостанок пам’ятайте, що правила етикету були створені, щоб полегшити ваше життя, а не ускладнити. Сприймайте їх як квест або гру — якщо ви чогось не знаєте, не хвилюйтесь. Просто будьте собою та поводьте себе стримано і ввічливо, не порушуйте спокій інших відвідувачів та насолоджуйтесь своїм візитом, навіть якщо вам трапилась риба з кісточками.

  Ви завжди можете знайти цікаві заклади свого міста на сайті List.in.ua, обравши те, що вам до вподоби. А якщо ви вже обрали куди відправитесь і це буде ресторан, то пам’ятайте про наші поради і все пройде чудово.

  Просто отримуйте задоволення від свого відпочинку!  • інші новини