Як повернути ноутбук до заводських налаштувань і навіщо потрібне скидання

  52

  Ноутбук для багатьох став вірним помічником у повсякденних справах та розвагах. Але іноді пристрій починає повільно працювати. Це відбувається з низки причин. Наприклад, сховище переповнене файлами та сміттям. Нерідко користувачі встановлюють багато додатків та програм, що працюють у фоновому режимі, від чого ноутбук починає гальмувати. Якщо ви купили ноутбук для роботи, швидкість його роботи життєво важлива, адже це ваша інвестиція у власну ефективність.

  Якщо звичайне очищення пам’яті не допомагає пришвидшити роботу ноутбука, можливо, його треба скинути до заводських налаштувань. Скидання може знадобитися і в наступних випадках:

  • ви хочете перевстановити Windows;
  • готуєте ноутбук до продажу й бажали б видалити всі конфіденційні файли;
  • пристрій постійно зависає та не реагує на ваші команди;
  • хочете віддати ноутбук у ремонт.

  Також скидання до заводських налаштувань можна виконати в дистанційному режимі, у разі якщо робили резервну копію всіх даних, маєте підключені акаунти Microsoft чи Apple ID. В такому разі скидання треба зробити, якщо ви втратили свій пристрій.

  Як скинути до заводських налаштувань ноутбук з Windows

  Найпростіший метод:

  • заходимо у меню “Пуск”;
  • обираємо “Параметри”;
  • шукаємо пункт “Оновлення та безпека”;
  • переходимо у “Відновлення”;
  • “Повернути комп’ютер у початковий стан”.

  Далі система запропонує варіанти видалення даних. Якщо треба видалити всю інформацію, натисніть “Видалити все”.

  Дуже важливо відв’язати ноутбук від власного облікового запису Майкрософт. Для цього треба увійти у свій акаунт з іншого ПК, знайти у списку пристроїв ноутбук, котрий скидаєте до заводських налаштувань, та натиснути “Видалити пристрій”.

  Скинути ноутбук з Windows до заводських налаштувань можна також за допомогою спеціальних утиліт. Наприклад DBAN. Цю програму треба завантажити на зовнішній носій, потім загрузити ноутбук з флешки та запустити утиліту. На екрані будуть з’являтися інструкції що і як робити. Або також можна скористатися відновлювальним диском Windows, що йшов у комплекті до ноутбука. Він містить усі необхідні драйвери та ПЗ для скидання ноутбука до заводського стану.

  Як скинути Макбук до заводських налаштувань

  Якщо плануєте продати Макбук, його також варто скинути до заводських налаштувань з видаленням усієї персональної інформації. Що треба зробити:

  • створити резервну копію даних за допомогою утиліти Time Machine – дані можна зберегти спочатку на Макбук, потім перенести на інший диск чи в хмарне сховище;
  • вихід з облікових записів Apple – натискаємо значок “Яблука”, переходимо до системних налаштувань і натискаємо вийти з Apple ID (бажано вийти й з інших обліковок, наприклад Google, якщо у вас стояв Google Chrome);
  • скидання NVRAM на Макбук з чипом Intel. Якщо у вас MacBook Air M1 або іншими процесорами Apple Silicon, скидання енергонезалежної пам’яті відбувається автоматично.

  Подальші дії залежать від того, який процесор та яка версія macOS встановлені на вашому Макбуці. В загальному це робиться так:

  1. Monterey – Системні Налаштування – Стерти контент та налаштування;
  2. Ventura – Основні – Перенесення та Скидання – Стерти дані.

  Потрібно буде ввести пароль адміністратора, після чого система зітре усі дані, відбитки пальців, спарені пристрої тощо. Зазначимо, що для Макбук є стандартна дискова утиліта для скидання до заводських налаштувань.  • інші новини