Як Бетховен чув музику?

    1016

    Геніальний творець музики на всі часи, Л.Бетховен, прожив не досить довге, але сповнене плідною творчістю життя. Музикальний талант не міг не передатися композитору в спадок, адже його батько і дід були майстерними співаками. Зокрема дід Людвіг працював управителем хору, а батько Йоганн – тенором у придворній капелі.

    Батько прагнув виховати в синові знаменитість, тож з 4-х років сам учив його грі на клавесині і скрипці. Проте 6-годинні заняття музикою в ранньому дитинстві не завжди подобалися Людвігу. Але це була необхідність для дітей із заможних родин. Музика вважалася ознакою аристократизму і приналежності до вищого світу.

    З 12 років Бетховен почав працювати придворним помічником органіста. А його перший виступ відбувся у 8 років, однак він не приніс хлопчикові гучної слави.

    З якими труднощами в житті довелося зіткнутися знаменитому композиторові?

    Життя Бетховена, як і будь-якого генія, насичене цікавими фактами і трагічними подіями. Коли юнаку виповнилося 16, померла його мати. Батько під тягарем горя почав часто випивати і не доносив додому заробітку, тож Людвігу довелося взяти на себе відповідальність за шістьох молодших братів. Він почав працювати альтистом в оркестрі. Це дало йому змогу відкрити для себе світ опери і нові можливості.

    У 21 рік музикант переїхав до Відня – столиці тогочасної культури. Бетховен хотів підшукати для себе достойного учителя. Зрештою ним став А.Сальєрі.

    25 років – переломний момент у житті генія: з цього часу він почав втрачати слух і став повністю глухим у 27 років. Це важко позначилося на його характері: Бетховен став замкнутим, похмурим та неохайним у повсякденному житті. Після провального концерту 1811 року він намагався якомога рідше виходити з дому.

    Причиною втрати слуху біографи віртуоза вважають типові для того часу хвороби – тиф або отит. Однак є версія, що проблема спричинена дефектним геном.

    Як Бетховену вдавалося писати музику після цілковитої втрати слуху?

    Як не дивно, найвизначніші свої шедеври композитор створив, уже будучи повністю глухим. Творчість геніального майстра надихає і заряджає піднесеною енергетикою безліч сучасних музикантів. Не зважаючи на безперечний талант, його біографія свідчить, що лише завдяки наполегливості й титанічній праці можна досягти вражаючих результатів.

    Тож до власних занять музикою треба ставитись з великою відповідальністю. Фортепіано з Букі – це чудова нагода знайти професійного педагога і займатися тет-а-тет. Ви гарантовано підшукаєте на сайті викладача, який відповідатиме усім вашим запитам.

    То як же знаменитий віртуоз творив свої симфонії? Ось найвідоміші версії:

    • Композитор використовував спеціальну паличку, яку тримав у зубах, а другий кінець її торкався передньої панелі фортепіано. Так музикант вловлював вібрації.
    • У генія був добре розвинений внутрішній слух, завдяки якому він програвав усі ноти в голові.
    • Митець надихався власним серцевим ритмом, який він міг відчувати, незважаючи на глухоту.