Догляд за зубами: про які секрети ви не знаєте

  58

  Таємниць насправді немає. Правила догляду всім відомі. Мабуть, головний “секрет” – в їх дотриманні. Стоматологи не втомлюються нагадувати про прості речі: як і чим чистити зуби, що їсти (не їсти) для зміцнення емалі, закликають регулярно відвідувати стоматологію, навіть якщо нічого не болить.

  Лікарі приватної стоматології Porcelain в Києві солідарні зі своїми колегами і розкривають секрети здорових зубів, розповідають про відомі правила, діляться нюансами, про які ви могли не знати.

  Підтримка гігієни: засоби, інструменти на кожен день і в особливих випадках.

  Звичайно, зубна паста і щітка — перша зброя в боротьбі за здоров’я зубів. Чого ви могли не знати? Наприклад, що оптимальний розмір головки у зубної щітки для дорослих — від 2,5 до 3 см, для дітей — до 2 см.віддавайте перевагу щіток з тонкою, вузькою головкою. Про зміну цього засобу гігієни кожні 2-3 місяці ви знаєте.

  Зубна нитка і ополіскувач? Так, вони потрібні. Горезвісні важкодоступні місця очищаються тільки тонкою зубною ниткою, туди ж легко проникає рідкий розчин. Він вбиває бактерії на зубах, яснах, слизовій, знижує швидкість утворення зубного нальоту, насичує емаль необхідними для здорового функціонування речовинами.
  Якщо ви мрієте про електричну зубну щітку, то можете сміливо здійснювати свою мрію. Такий гаджет в рази ефективніше звичайної щітки.

  Обов’язково проходьте професійну чистку. Ціна за таку процедуру порівняна з вартістю однієї пломби, але регулярне очищення ультразвуком страхує вас від появи карієсу, хвороб ясен, які можуть привести до втрати зубів.

  Зубна дієта

  Зайве повторювати про користь молочних, морепродуктів, які збагачують зуби кальцієм, магнієм, фтором, і шкоду газованої води, солодких кондитерських виробів.

  Про що важливо нагадати:

  • Вода: потрібна постійно протягом дня. Вода змиває залишки їжі, нормалізує кислотно-лужний баланс.
  • Овочі та фрукти: яблука, груші, огірки, моркву потрібно гризти. Тверді свіжі плоди збагачують організм корисними речовинами в цілому, а процес їх вживання (посилена робота щелепи) сприяє видаленню м’якого зубного нальоту, масажує і зміцнює ясна.

  Про що ще ви могли не знати

  Не можна чистити зуби відразу після їжі. Емаль ще чутлива, і механічні рухи навіть самої м’якою щетиною на користь їй не підуть. Зачекайте хвилин 30.
  Намагайтеся, щоб під час плавання в басейні вода з хімікатами поменше потрапляла в рот.
  Перш ніж планувати вагітність вилікуйте карієс. Ротові бактерії одні з найнебезпечніших в організмі, вони легко потрапляють в кров, можуть викликати порушення у формуванні плоду і перебігу вагітності.
  “Каріозні монстри” — бактерії, що викликають карієс, – в цілому несприятливо впливають на репродуктивну функцію, і не тільки жіночу. Так що майбутніх тат теж Ласкаво просимо до стоматологічного крісла. До речі, дитина народжується без таких бактерій, ними його нагороджують ті, хто цілує малюка.  • інші новини