Чим відтерти скотч із різних поверхонь

  31

  З липкими плямами впорається навіть звичайна канцелярська гумка.

  Про що потрібно пам’ятати при видаленні скотчу

  • Для видалення липких плям використовуйте м’які тканини, ганчірки з мікрофібри, ватяні диски або палички. Жорсткі щітки, губки, ножі та леза можуть залишити на більшості поверхонь подряпини або навіть відколи.
  • Розчинники, спирт та ацетон потрібно з обережністю застосовувати на пластиці, лінолеумі, нікелі, натуральній та штучній шкірі, лакованих та пофарбованих поверхнях. Щоб переконатися у безпеці методу, нанесіть трохи кошти на непомітну ділянку матеріалу та подивіться на реакцію. Якщо виріб почав змінювати колір або форму, швидко протріть поверхню вологою ганчіркою та використовуйте інший спосіб для видалення скотчу.
  • Деякі засоби можуть агресивно діяти на шкіру, тому надягайте гумові рукавички перед чищенням. А при застосуванні розчинників, ацетону та інших субстанцій із різким запахом потрібно захистити очі окулярами, а органи дихання – респіратором. Після збирання не забудьте провітрити приміщення.
  • Для видалення звичайного канцелярського, двостороннього, пакувального та малярського скотчу підійдуть одні й ті самі засоби. Якщо вибраний спосіб не допоміг відтерти клейкі сліди з першого разу, повторіть процедуру або скористайтеся іншим варіантом.

  Як і чим відтерти скотч

  1. Рослинним маслом

  Продукт підходить для очищення практично всіх поверхонь, крім необробленої деревини – жир може проникнути глибоко у структуру матеріалу. Олія розм’якшує і розчиняє липкий шар скотчу і дозволяє прибрати його без особливих зусиль. Ви можете використовувати соняшникову, оливкову або інше, що є на кухні.

  Змочіть олією ватяний диск або шматочок тканини, прикладіть до липкої плями на пару хвилин, потім відітріть забруднення. За потреби змінюйте матеріал на чистий. Після процедури видаліть залишки олії ганчіркою та мильним розчином або засобом для миття стекол .

  2. Спиртом

  70%-й етиловий спирт легко і швидко справляється з клейкими слідами скотчу. Щоправда, засіб з обережністю потрібно використовувати при очищенні пластикових та пофарбованих поверхонь.

  Нанесіть спирт на ватяний диск або м’яку тканину та відітріть скотч із поверхні. У міру забруднення змінюйте матеріал на новий. Коли липкий шар зникне, протріть поверхню чистою вологою ганчіркою.

  3. Столовим оцтом

  Універсальний засіб для чищення більшості поверхонь, за винятком граніту, мармуру та каменю.

  Змочіть ватяний диск або тканину столовим оцтом (9%) і прикладіть до липкої плями на 1 хвилину. Потім відітріть залишки скотчу і пройдіться по ділянці чистою вологою ганчіркою.

  4. Засобом для миття скла

  Побутова хімія допоможе видалити липкі сліди з будь-яких поверхонь.

  Рясно розпорошіть склоочисник на залишки скотчу і залиште на 5–10 хвилин, щоб засіб розм’якшив клей. Після цього очистіть забруднення губкою або ганчіркою з мікрофібри і витріть насухо.

  5. Розчинником

  Для видалення скотчу підійде, наприклад, уайт-спірит. Але цей засіб може зіпсувати пластик, лінолеум, нікельовані метали, а також лаковані та пофарбовані предмети.

  Нанесіть розчинник на ватяний диск або шматок бавовняної тканини та обробіть липку пляму. Через 5–10 хвилин видаліть залишки скотчу сухою ганчіркою. Вимийте поверхню мильним розчином і витріть насухо.

  6. Рідина для зняття лаку

  Цей засіб також з обережністю потрібно застосовувати для очищення пластику, лінолеуму, фарбованих та лакованих виробів, особливо якщо у складі рідини є ацетон.

  Нанесіть трохи рідини для зняття лаку на ватяний диск і видаліть липку пляму. За потреби міняйте вату на нову. Після процедури змийте залишки засобу чистою вологою ганчіркою.

  7. Гарячим повітрям

  Він добре розм’якшує навіть намертво засохлі сліди клею. Підійде для очищення різних поверхонь, крім лінолеуму та нетермостійкого пластику, які можуть бути деформовані під впливом високої температури.

  Візьміть фен і спрямуйте потік гарячого повітря на клейову пляму. Дочекайтеся, коли воно розм’якшиться, і видаліть скотч губкою, пластиковим шпателем або дисконтною карткою. Намагайтеся діяти швидко, щоб потяг не застиг. Залишки плями змийте мильним розчином, використовуючи ганчірку з мікрофібри.

  8. Канцелярською гумкою

  Звичайну олівцеву гумку можна використовувати на будь-яких поверхнях без побоювань щось зіпсувати. Хіба для світлих матеріалів вибирайте білу гумку, щоб не залишилося кольорових розлучень.

  Просто пройдіться гумкою по клею від скотчу, а потім зберіть з очищеної поверхні гумові катишки.