Чи варто переплачувати за дорогі TWS-навушники? 8 аргументів проти

    24

    Ці аргументи утримають від імпульсної покупки та заощадять бюджет.

    1. Невиправдано висока ціна

    Мало хто сперечатися з тим, що цінник на преміальні навушники величезний. Різниця у вартості порівняно із звичайними навушниками менш іменитих виробників часом становить два, а то й тричі. Причому левова частка націнки якраз і є та сама переплата за бренд. Враховуючи кількість гідних альтернатив за прийнятною ціною, купівля дорогих TWS-навушників найчастіше не виправдана нічим, крім шильдика.

    2. Суб’єктивне сприйняття звуку

    Мініатюрний розмір і бездротове підключення TWS-навушників накладають на інженерів масу обмежень щодо звукових можливостей. Відмінності у звучанні флагманських та бюджетних навушників, звичайно ж, є. Однак через індивідуальні особливості слуху далеко не всі здатні їх відчути. Більше того, різниця як звук непропорційна різниці в ціні. У сліпому тесті багато хто напевно не розпізнає, де, наприклад, бюджетка Xiaomi, а де AirPods.

    3. Відсутність джерела музики високої якості

    Навіть якщо припустити, що вухо конкретної людини може вловити відмінності у звучанні дорогих гарнітур, це просто неможливо без хорошого джерела. Враховуючи, що більшість людей не має колекції lossless-музики, не морочиться з підпискою на Qobuz і Tidal і задовольняється стрімінгами з бітрейтом 160–320 кбіт/с, різниця якості звуку може бути мінімальною.

    4. Надмірна функціональність

    А ось у чому дорогі TWS-навушники перевершують доступні аналоги, то це в можливостях. Сучасні флагманські моделі пропонують всі передові технології: шумоприглушення, що настроюється, і режими прозорості, просторове аудіо і покращені кодеки, вологозахист і швидке перемикання між пристроями. Ось тільки чи справді вам це все потрібно? Якщо ні, то, як то кажуть, навіщо платити більше.

    За останні кілька років TWS-навушники як категорія пристроїв устоялися, їх виробництво обкатано та налагоджено. Навіть найдоступніші моделі вже втратили дитячі болячки і за основними функціями мало чим відрізняються від дорогих. Вони використовують самі базові кодеки, з’єднання не переривається, автономності вистачає з головою, а мікрофони дозволяють співрозмовникам виразно вас чути. Для багатьох людей цього більш ніж достатньо.

    5. Моральне старіння

    Технології стрімко розвиваються, і виробники випускають нові моделі із завидною регулярністю. Навушники, що ще недавно вважалися флагманськими, безнадійно застарівають з виходом нової версії. Часте оновлення до актуального покоління у разі дорогих гарнітур сильно б’є по кишені, тоді як доступні альтернативи не такі згубні для бюджету.

    6. Мінімальний термін служби

    TWS-моделі не дуже довговічні: вони швидко зношуються через свою мініатюрність і крихітний акумулятор, ресурс якого, по суті, і задає термін життя навушників. Зазвичай, вони нормально функціонують близько двох років, після чого доводиться купувати нову пару. Це знову повертає нас до питання доцільності вкладень у покупку дорогої гарнітури.

    7. Ризик втрати чи поломки

    Горезвісна мініатюризація підвищує шанси випадково втратити навушник при необережному русі, наприклад, у метро, ​​або пошкодити його через крихкість конструкції. Якщо це станеться, скажімо, з AirPods, то покупка одного навушника на заміну обійдеться за ціною як новий бюджетний комплект. Крім того, від шлюбу не застраховані навіть імениті виробники, і за законом підлості він часто проявляється саме після закінчення гарантії.

    8. Нерегулярність використання

    Якщо ви не розлучаєтеся зі своїми навушниками, вони мають шанс повністю відпрацювати витрачені на них гроші. Однак багато людей використовують TWS-гарнітури лише у певних сценаріях. Наприклад, слухають подкасти на прогулянках або дивляться відео в соцмережах дорогою на роботу. Для подібної епізодичної чи короткочасної взаємодії купівля дорогих навушників навряд чи буде виправдана. Простіше придбати модель з позиціонуванням універсального рішення, яка може бути в рази дешевша.



    • інші новини