Чому конструктори подобаються дорослим: 3 причини

    6

    Розбираємось, як складання деталей тренує мозок і допомагає розслаблятися одночасно.

    Стимулюють мозок та прокачують креативність

    Щоб зібрати модель за інструкцією, потрібно зрозуміти, де і чого не вистачає, знайти рішення, реалізувати його та оцінити. Аналогічний підхід людина застосовує, стикаючись із проблемами у житті. Тому складання конструктора покращує навички проблемно-орієнтованого мислення. 

    Також така діяльність стимулює креативність. Кропотлива робота з маленькими деталями розвиває дрібну моторику, яка важлива для контролю рухів рук, пальців, язика та очей. Для дорослих такі вправи вважаються корисною зарядкою для мозку. та рухливості кінцівок.

    Піднімають настрій 

    Згідно з опитуванням одного з виробників конструкторів, складання моделей дозволяє деяким людям почуватися щасливішим. Не варто списувати з рахунків задоволення, яке приходить після завершення важкої справи — зібрати умовну Ейфелеву вежу з кількох тисяч деталей не так просто.

    Таке хобі може стати маленьким домашнім ретритом, один із бонусів якого – цифровий детокс. Адже коли крениться дах міського вокзалу або загубилася віконниця від вікна ресторану, гортати стрічку в соцмережах просто ніколи. Відпочинок від гаджетів допомагає знизити вплив факторів, що сприяють розвитку депресії: наприклад, інформаційної перевантаженості та негативних соціальних порівнянь. 

    Можуть бути оригінальним декором

    Багато великих наборів створено спеціально для дорослих. Вони зустрічаються алюзії на сучасне мистецтво і культуру: від горезвісної Зірки смерті до репродукцій відомих картин. З великими моделями доведеться повозитись, але в результаті ви отримаєте не просто іграшку, а повноцінний елемент декору. 

    Бувають і досить естетичні конструктори: букети квітів, музичні скриньки, автентичні будиночки та будівлі. До того ж деякі моделі мають додаткові функції, наприклад музику та підсвічування. Тому такий набір може стати довгограючим подарунком: його приємно отримати, цікаво збирати та радісно спостерігати за результатом своїх праць.