8 незвичайних способів мотивувати себе, коли немає сил

    34

    Кожен із нас по-своєму представляє ідеальне майбутнє. Хтось вважає за краще планувати життя наперед: закінчити університет, отримати роботу мрії, створити сім’ю, полетіти на Марс, досягти світового панування і досягти інших, дрібних і легких цілей. Хтось, навпаки, любить невизначеність. Найчастіше така людина просто уявляє майбутнього себе, який робить приголомшливі речі. Поки неясно, які саме, але точно приголомшливі.

    До якої категорії ми не належали б, іноді нам просто необхідний «чарівний стусан», який допомагає почати діяти в правильному напрямку. Або взагалі у будь-якому напрямку. Якщо і вам не вистачає мотивації, спробуйте один із цих простих, але дуже ефективних способів.

    1. Співати

    Так само, як сміх, сонячне світло та свіже повітря, спів підвищує настрій і змушує нас відчути себе краще. Дослідження показують , що воно викликає приплив ендорфінів, які природно допомагають справлятися з болем і стресом. Коли ми добре почуваємося, то набагато більше встигаємо. Напевно, тому Попелюшка, Білосніжка та інші діснеївські принцеси постійно співають, коли зайняті справою.

    2. Візуалізувати успіх

    Експерт у галузі соціальної психології доктор Френк Найлз зазначає , що візуалізація — важливий інструмент на шляху до успіху. Ми уявляємо, як досягаємо бажаного, і це допомагає нам побачити можливі кроки до мети.

    Намалюйте в голові картину вашого майбутнього життя та всіх змін, які відбудуться в ньому, коли ви здійсните свої мрії. Цей образ одразу налаштує вас на активну діяльність.

    3. Правильно говорити про свої цілі

    Замість того, щоб говорити «Якщо я вийду заміж (або одружуся)», «Якщо мені додадуть зарплату», «Якщо я кину палити», вимовляйте: «Коли я вийду заміж (або одружуся)», «Коли мені додадуть зарплату», “Коли я кину палити”. Такі афірмативні висловлювання допоможуть побачити бажане фактичним та здійсненним, а не просто можливим.

    4. Використовувати наклейки та стікери

    Пам’ятаєте, у початковій школі вчителі видавали нам зірочки за правильно виконані завдання? Така невелика нагорода завжди надихала і підносила настрій. Так от: цей прийом працює і для дорослих.

    Намалюйте невелику схему або складіть карту своїх цілей із різними етапами. Скажімо, ви хочете схуднути на 5 кг це кінцева точка. На шляху до неї потрібно пройти певні етапи: записатися до спортзали, розробити здорове меню тощо. Щоразу, коли ви подолаєте черговий етап, приклеюйте на карту золоту зірку або смішний стікер. Так ви побачите, що стаєте ближчими до фінішу.

    5. Вести щоденник цілей

    Так само, як і створення карти, виклад своїх цілей допомагає стежити за прогресом і відповідально ставитися до завдань. Під час дослідження , яке провели ще у 1979 році, студентів запитали, чи є у них цілі та чи записували вони їх. 3% відповіли, що передали свої бажання паперу, 13% знали свої мрії , але не записували їх, а 84% не мали конкретних цілей. Через 10 років дослідники з’ясували, що ті самі 3% учасників, які все фіксували, найбільше досягли успіху у фінансових справах.

    6. Знайти однодумця

    Якщо вам складно почати рухатися до своїх цілей самому, домовтеся зі знайомою чи коханою людиною, щоб підтримувати та мотивувати один одного на нові звершення. Можливо, деякі устремління у вас збігатимуться і ви пройдете цей шлях разом. Розповідайте про свої ідеї та ділитесь порадами. Зрештою, навіть такий видатний персонаж, як Шерлок Холмс, потребував допомоги Ватсона.

    7. Оточити себе мотивуючими цитатами

    Складно закинути справи на півдорозі, коли у вас прямо перед очима маячить якась цитата, що надихає . Погортайте улюблені книги або подивіться мотивуючі фільми та виберіть найчіплячіші висловлювання. Можна поставити картинку, що надихає, на екран телефону або роздрукувати улюблену фразу і повісити над робочим столом. Вона нагадуватиме про ваші мрії і додасть мотивації рухатися вперед.

    8. Мріяти

    Зазвичай фантазії здаються нам марною тратою часу. Але це не так. Вчителька Маргріт Тарпалару вважає, що можна прокрастинувати свідомо, креативно і, найголовніше, зовсім не відчувати при цьому почуття провини.

    Вчителька використовує цю техніку під час перевірки робіт учнів та називає її мікроперервою . І ні, це перепочинок не для того, щоб перевірити, що нового у соцмережах. Педагог радить використовувати ” мікроперерви ” для техніки швидкого мріяння.

    Відірвіться від екрана комп’ютера і кілька хвилин уявляйте, що чекає на вас наприкінці дня або тижня. Можливо, ви збиралися зустрітися з друзями цього вечора, влаштувати пікнік з коханою людиною у вихідні або вирушити у довгоочікувану відпустку за кілька місяців. Така практика дозволить не забувати про свої цілі, зберігати мотивацію та налаштуватися на роботу. Адже жодних зустрічей із друзями, пікніків та відпусток не буде, якщо ви пропустите дедлайн.