8 неочевидних речей, які забирають енергію протягом дня

    38

    Зверніть увагу на ці фактори і перегляньте своє ставлення до них, щоб життя стало легшим та ефективнішим.

    1. Багатозадачність

    Сучасний темп життя передбачає, що за день доводиться мільйон разів перемикатися між різними справами, причому не лише про важливі завдання. Якщо ви відриваєтеся від роботи, щоб оновити стрічку в соцмережах, це теж багатозадачність.

    Але дослідники сходяться на тому, що поняттю «багатозадачність» насправді найближче «відволікання». Лавірувати між справами і справлятися з ними так само добре, як за послідовного виконання, ні в кого не виходить, це міф. Той, хто кидається від завдання до завдання , стикається зі зниженням продуктивності, тому що перемикання теж робота і воно «з’їдає» ресурси.

    Тож краще братися за справи послідовно.

    2. Повідомлення

    Ви, наприклад, робите креслення, заповнюєте таблиці або стежите за відсутністю шлюбу в деталях на конвеєрі. А ваш телефон у цей час пищить, сповіщаючи про нові лайки в соцмережах, повідомлення в месенджері або невідомому СМС.

    Нехай ви не берете гаджет у руки та впевнені, що вам прийшли рекламні розсилки. Повідомлення все одно переключають увагу на себе. А це, як і у випадку багатозадачності, втомлює вас та знижує продуктивність.

    Більшість повідомлень не потребує миттєвої реакції. Скажімо, оновлення лічильника лайків у блозі нічого вам не дасть прямо зараз – значить, їх можна з легкою душею подивитися потім, коли будете гортати стрічку. Залишіть увімкненими оповіщення тільки для каналів, які вимагають термінового відгуку: робочих чатів , служб доставки тощо.

    3. Відсутність списку завдань

    Напевно, щодня ви змушені тримати в пам’яті десятки справ: робочих і особистих, великих і дрібних. Щоб переконатися, що все йде за планом, доводиться періодично в голові промовляти їх — чи не забули ви чого. А в проміжку турбуватися та страждати від фантомних дедлайнів: раптом у вас є термінова справа, а ви до нього не приступили.

    Пам’ятати про все – завдання фонове. Але вона займає вашу «оперативну пам’ять» та забирає ресурси. А тому вести список завдань із термінами виконання та періодично з ним звірятися — гарна звичка. Це позбавить вас необхідності тримати все в голові.

    4. Спрага

    Дослідники все ще з’ясовують, скільки саме води потрібно людині, але в тому, що її потрібно пити, ніхто не сумнівається.

    Найпростіший індикатор того, що організму настав час поповнити запаси рідини, — спрага. Але її просто ігнорувати. Ось ви подумали, що треба сходити по воду. І схаменулися через дві години, коли в роті пустеля, голова стала важчою, а сили кудись зникли.

    Тому тримайте поруч із собою ємність із водою, щоб пити одразу, як тільки захотілося.

    5. Робота без відпочинку

    Пам’ятаєте, у першому класі вчителька періодично піднімала всіх на коротку зарядку? “Ми писали, ми писали, наші пальчики втомилися…” – говорили все дружно, розминаючи долоні. Роки минули, ви не стали молодшими і ще більше потребуєте періодичного відпочинку. Інакше тіло втомлюється від одноманітних поз, очі – від фокусування однією об’єкті. Все це навряд чи сприяє гарному самопочуттю.

    Тому регулярно давайте собі перепочинок. Можете встановити нагадування у телефоні або використовувати спеціальний таймер Pomodoro .

    6. Безлад

    Можливо, ваша мама казала щось на кшталт «Порядок на столі — лад у голові». А ви відповідали, що вам зручніше, коли чарка підручників нахилилася так, що переманила туристів з Пізи, а під столом валяється стільки макулатури, що її переробка допоможе відновити невелику лісосмугу.

    Так от тепер офіційно: мама мала рацію. Дослідники вважають , що безладдя шкодить нам дуже сильно. З одного боку, ми витрачаємо час і нерви на те, щоб знайти у бардаку потрібні нам речі. З іншого боку, захаращений простір змушує нас турбуватися і посилює стрес.

    Звучить як вагома причина розібрати нарешті завали на робочому столі.

    7. Незручний одяг

    Ви одягаєте тісні туфлі, бо треба ж їх кудись носити, штани, які трохи замалі, але зійде, і сорочку, яку ненавидите, але мама подарувала, не викидати ж. І куди б ви не пішли у всьому цьому, вас безперечно чекають страждання. Не має значення, чим ви будете зайняті і наскільки справа цікава, дискомфорт нікуди не зникне. А тому ви швидко вимотаєтеся і мріятимете лише про одне: повернутися додому і зняти з себе ці речі.

    Життя надто коротке, щоб одягатися незручно. І в ній без того повно болю, щоб страждати ще через мозолі на п’яті чи ненависній сорочці.

    8. Брехня

    Невелике дослідження показало: що менше люди обманюють, то краще вони почуваються. Порції брехні, навіть невеликого на кшталт перебільшення своїх заслуг чи вигаданої причини запізнення, здатні погіршити фізичне та психічне самопочуття та призвести до меланхолії . Тож чесність — запорука гарного настрою.