57 речей, які давно час викинути з дому та свого життя

    223

    Перевірте, що захаращує ваш життєвий простір — старі телефони та DVD чи TikTok.

    Що викинути зі спальні та гардеробу

    1. Окуляри

    У тих, хто їх носить, напевно, завалялася вже давно непотрібна пара. Скажімо, ви почали з очок мінус одна діоптрія, але згодом перейшли на інші мінус дві. У такому разі немає сенсу зберігати старі окуляри. Вони просто посідають місце.

    2. Костюми для тренувань

    Такий одяг зношується набагато швидше, ніж звичайні футболки, топи та штани. Наприклад, спортивні ліфчики, які ви носите постійно, треба міняти кожні шість місяців, кросівки для регулярного бігу кожні вісім.

    Найживучі спортивні речі – це килимки для йоги та пляшки для води. Ними можна користуватися кілька років, перш ніж доведеться купувати нові.

    3. Гумки для волосся

    Ваше волосся заслуговує набагато більшого, ніж гумка, яка валялася на підлозі. Придумайте спосіб зручно зберігати аксесуари, щоб їх не втрачати. І викиньте всі старі, розтягнуті екземпляри.

    4. Шкарпетки без пари

    Уважно перевірте ящик для шкарпеток . Якщо там є самотні, чия пара безповоротно загубилася, можливо їх варто викинути. Особливо, якщо вони вам не подобаються.

    А якщо пара загубилася у веселих яскравих шкарпеток, з якими зовсім не хочеться розлучатися, комбінуйте їх з іншими. Хто сказав, що шкарпетки обов’язково мають бути однаковими?

    5. Постільна білизна

    Якщо ви так давно використовуєте наволочки, простирадла і підковдри, що малюнок на тканині вже майже непомітний, саме час їх позбутися. Можна віддати стару постільну білизну до притулку для бездомних тварин.

    6. Корпоративні футболки

    Навряд чи ви часто носите футболку з логотипом компанії, де раніше працювали. Або толстовку, яку виграли у розіграші призів у улюбленому супермаркеті. Найкраще віддати їх на благодійність.

    7. Вішалки

    Багато вішалок, особливо дротяні та пластикові, розтягують речі. Для одягу зі слизької тканини, наприклад тонких кофт, краще залишити плічка з велюровим або оксамитовим покриттям. Для піджаків, навпаки, підійдуть дерев’яні.

    8. Прикраси та біжутерія

    Звичайно, не варто викидати гарні вироби із золота чи срібла. Йдеться про недорогу біжутерію з пластику, сталі та інших матеріалів. Якщо ви не носите ці прикраси, вони потемніли або зламалися, їх точно пора позбутися.

    9. Одяг

    Кофти та штани, які ви носили ще в школі чи університеті, тільки займають місце у гардеробі . Звільніть вішалки для нового вбрання, пройдіться по магазинах і спробуйте зібрати комплекти в новому стилі.

    10. Взуття

    Не зберігайте старе, зношене, некомфортне або взуття, що давно перестало подобатися вам. Краще залишити кілька пар і носити їх регулярно, ніж забивати полиці непотрібними кросівками та туфлями, які просто збирають пил.

    11. Спідня білизна

    Його потрібно оновлювати кожні шість місяців. При довгому носінні тканини накопичуються мікроби, які можуть викликати інфекції та інші проблеми. Якщо у вас збереглася стара білизна, краще її викинути.

    12. Свічки

    Якщо ви ними не користуєтеся, тому що вам не подобається запах або з інших причин, подаруйте свічки другові, якому вони стануть у пригоді.

    13. Матрац

    Експерти радять міняти його кожні вісім років, оскільки він збирає омертвілі клітини шкіри, якими живляться пилові кліщі . Якщо ваш матрац старший, саме час вибрати йому заміну.

    Що викинути із кухні

    1. Меню ресторанів та кафе

    Зараз меню практично будь-якого закладу можна знайти онлайн, а значить, паперові копії давно настав час викинути.

    2. Інструкції до приладів

    До них відноситься те саме, що і до меню, — найчастіше інструкції легко можна знайти в електронному вигляді. До того ж, коли побутова техніка ламається, ми зазвичай шукаємо відповіді в інтернеті або відносимо її до сервісного центру, забуваючи про інструкцію.

    3. Чеки

    Якщо це не чеки за послуги, за якими можна отримати податкове відрахування , немає жодного сенсу їх зберігати.

    4. Пластикові столові прилади

    Не має значення, звідки вони взялися: приїхали разом із доставкою їжі чи залишилися після вечірки. Настав час позбутися пластику. Навколишнє середовище скаже вам спасибі.

    5. Відкриті пляшки

    Алкоголь має різний термін придатності. Деякі міцні напої можуть залишатися у відкритій пляшці близько двох років, перш ніж почнуть видихатися. Червоне вино, навпаки, зберігається трохи більше двох тижнів після відкриття, а біле — лише три дні. Якщо у вас в холодильнику або барі залишилися пляшки, перевірте їх і викиньте все, що зіпсувалося.

    6. Тупі ножі

    Це стосується дешевих ножів, які не так просто точити. Тим більше що в деяких випадках такі інструменти можуть бути небезпечнішими за гострі. Будьте обережні і своєчасно викидайте столові ножі, що затупилися.

    7. Пакетики із соусами

    Зазвичай при доставці ресторани дають набагато більше, ніж потрібно, порцій кетчупу, васабі, гірчиці та інших приправ. Ми залишаємо їх, але забуваємо, що вони, як і будь-які продукти, псуються. Тому перевірте холодильник і про всяк випадок викиньте зовсім старі пакетики.

    8. Спеції

    Завжди настає момент, коли кориця , мелений перець або будь-яка інша приправа перетворюється на безсмачний пил. Намагайтеся не допускати цього і вчасно позбавлятися прострочених спецій.

    9. Пластикові пакети

    Так, їх не варто просто так викидати у відро для сміття. Але й безцільно тримати в шафці теж погана ідея. Віднесіть непотрібні пакети на переробку. Природа знову скаже вам спасибі.

    10. Пластикові контейнери

    Порахуйте всі контейнери, які ви маєте. Якщо їх більше, ніж потрібно, час віддати зайві на переробку разом з пакетами.

    11. Посуд

    Родичі та знайомі часто дарують її на свята, тому зазвичай тарілок, чашок, виделок та ложок набагато більше, ніж потрібно. Залишіть кохані, а решту віддайте на благодійність. Трісла посуд краще відразу викинути.

    12. Продукти

    Якщо у вас вдома не планується змагання з поїдання хот-догів, то вам навряд чи знадобиться 10 банок гірчиці. Половина з них напевно вже засохла або ось-ось зіпсується. Уважно вивчіть запаси і позбавтеся всього, чия їстівність викликає підозри.

    13. Домашні заготівлі

    Якщо ви дивитеся на контейнер з їжею і не розумієте, що всередині, то їжа зіпсувалася. Те саме стосується домашніх солінь та інших консервів.

    Щоб тримати в холодильнику тільки свіже, клейте на банку або контейнер стікер з датою приготування. Так ви точно знатимете, що ще можна з’їсти, а що час викидати.

    14. Форми для випікання

    Звичайно, всі ми любимо спекти печиво у вигляді зірочок і сердець щорічно. Але в решту часу незвичайні форми для випікання просто займають місце.

    Що викинути з вітальні

    1. Настільні ігри

    У багатьох залишилося безліч нудних і давно неактуальних ігор з дитинства. А в деяких із них зовсім не вистачає потрібних карток чи деталей. Навряд чи варто тримати такі ігри у домі.

    2. DVD, CD та VHS

    Якщо ви старанно збирали колекцію улюбленого кіно чи музики, розберіть диски та викиньте ті, які вам точно не потрібні чи перестали працювати. VHS-касети можна здати на утилізацію.

    3. Довідники

    Йдеться насамперед про застарілі підручники та довідкову літературу. Якщо вони не несуть вам історичної цінності, краще перебрати їх і віддати все, що можна, до бібліотеки.

    4. Модні бестселери

    Багато хто має такі книги. Ми купуємо їх із величезним ентузіазмом, коли вони на слуху, читаємо один раз, а потім закидаємо на полицю і більше ніколи про них не згадуємо. Розберіть ці книги і позбавтеся екземплярів, які не перечитуватимете.

    5. Прозорі вази для квітів

    Вони витісняються у величезній кількості шаф по всій країні, займаючи простір, необхідний для кухонного приладдя. Виберіть улюблені, а решту віддайте.

    6. Журнали та каталоги

    Якщо ви збираєте періодичні видання і не хочете втрачати свою колекцію, придумайте спосіб красиво їх організувати, щоб вони не займали зайвий простір. А якщо вони вам не потрібні, розберіть їх та здайте макулатуру.

    Що викинути з ванної

    1. Торішній сонцезахисний крем

    На жаль, він уже давно втратив свої властивості і навряд чи ефективно захистить вас від сонця наступного літа. Краще купити новий.

    2. Рушники

    Старі та непотрібні можна порвати на ганчірки та використовувати для збирання. Ще один варіант – віддати такі рушники притулку для безпритульних тварин.

    3. Зволожуючі креми

    Уявіть, що ви придбали класний крем. Два тижні користуєтеся ним, а потім у магазині бачите інший дуже цікавий крем. Ви берете його та забуваєте про старий. Потім до цих двох додається новий. Потім ще один. І ще. У результаті у вас множиться косметика для догляду, якою ви не користуєтеся, а половина коштів, можливо, вже сповнена бактерій. Розберіть полиці у ванній та викиньте все, що не потрібно.

    4. Засоби для макіяжу

    Використання старої туші для вій або б’юті-блендера може зіпсувати шкіру і навіть занести інфекцію. Тому уважно стежте за терміном придатності декоративної косметики та інструментів для макіяжу та вчасно позбавляйтесь потенційно небезпечних.

    Не завадить також розібрати лаки для нігтів і залишити лише ті, якими ви найчастіше користуєтесь.

    5. Мочалки

    Ними можна митися лише три тижні. Після цього на них починають активно збиратися бактерії, так що мочалки краще міняти регулярно.

    Чого ще варто позбутися

    1. Проводи та зарядки

    У сучасному світі технології стрімко розвиваються, а значить вам навряд чи знадобиться зарядка від старої «розкладачки» Siemens або слайдера Samsung, якими ви користувалися ще в школі.

    2. Прострочені купони

    Якщо ви складаєте купони на знижки в окрему скриньку, проведіть у ньому ревізію та викинете неактуальні листівки. Не виключено, що одночасно ви знайдете корисні купони, про які вже давно забули.

    3. Календарі

    Зовсім скоро закінчиться 2022 рік і настане 2023-й, а значить, вже можна позбавитися календаря за 2021-й і давніших.

    4. Картонні коробки

    Найчастіше їх використовують під час переїзду. Якщо вони більше не потрібні, зберіть у коробки все, що плануєте викинути, і віднесіть на звалище.

    5. Непотрібні дитячі речі

    Викидати милі мініатюрні кофточки та костюми завжди сумно. Але якщо одяг у хорошому стані, він ощасливить сім’ї, які потребують допомоги. Подаруйте речам нове життя та віддайте їх на благодійність.

    6. Прострочені ліки

    Уважно стежте за терміном придатності ліків. Для цього стане в нагоді той же трюк зі стікером, що і для контейнерів з їжею, — запишіть термін зберігання кожного препарату на папері і приклейте всередині аптечки.

    7. Товари для хобі

    Припустимо, ви десь прочитали, що в’язання заспокоює, тому тут же купили спиці та пряжу. Але спробували лише кілька разів і закинули цю справу.

    Вирішіть, чи ви хочете продовжувати свої заняття. Якщо ні, настав час викинути непотрібні фарби, нитки і будь-які інші незатребувані предмети для хобі.

    8. Ґудзики

    Враховуючи якість сучасного одягу, міняти гудзики, швидше, доведеться, тільки коли річ остаточно зноситься. Тому краще віддати непотрібні гудзики другові, який любить шити і в’язати, або викинути.

    9. Батарейки

    Ті з них, що ми відкладаємо про запас, найчастіше не працюють. Тому намагайтеся відразу купувати рівно стільки, скільки потрібно і не тримати зайві. А старі батареї віддайте на утилізацію.

    10. Канцелярське приладдя

    Якщо ви справжній фанат «канцелярії», напевно, є кілька порожніх блокнотів і щоденників. Знайдіть їм застосування або віддайте друзям. Заодно розберіть олівці, ручки та стікери – швидше за все, їх у вас також набагато більше, ніж потрібно.

    11. Фарба

    Якщо ви десь фарбували стіни або підлогу, напевно, залишилося хоча б трохи фарби. На жаль, немає сенсу її зберігати — фарба, що засохла, на вже оброблених поверхнях не збігається по відтінку зі свіжою.

    12. Незвичайні сувеніри

    Можливо, колись ви імпульсивно купили тостер із логотипом Star Wars або розподільний капелюх із «Гаррі Поттера». А тепер розумієте, що ці речі вам ні до чого і лише посідають місце. Це буде непросто, але їх все ж таки потрібно позбутися.

    13. Скарбнички

    Ні, їх не варто викидати. Розбийте їх! І порадуйте себе приємною покупкою за нагромаджені гроші.

    14. Старі телефони

    Якщо ви не плануєте створювати музей техніки, вам навряд чи знадобиться Nokia, що погано працює. Продайте апарат, наприклад, колекціонерам за символічну суму або відправте на переробку та звільніть простір.

    15. Речі з подорожей

    Є безліч способів запам’ятати приємний відпочинок, і до них точно не входить зберігання міні-шампуню з готелю або чеків з ресторанів. Якщо корисні сувеніри з мандрівок зовсім нові, використовуйте їх. А старі краще розібрати та викинути.

    16. Листівки

    Це може бути складно емоційно, але ви напевно відчуєте себе набагато краще, коли залишите на згадку тільки найприємніші та найсерйозніші послання.

    17. Акаунти у соцмережах

    Соціальні мережі – це чудово. Але якщо ви помічаєте, що нескінченно гортаєте стрічку замість того, щоб спілкуватися наживо в реальному житті, настав час зупинитися і задуматися. Можливо, варто тимчасово видалити обліковий запис у TikTok або «ВКонтакті» та переосмислити, куди ви витрачаєте час.

    18. Відносини з друзями, які псують настрій

    Якщо після зустрічі з близькими ви відчуваєте лише втому та пригніченість, швидше за все, це просто не ваші люди. Перегляньте своє оточення і частіше спілкуйтеся з людьми, які змушують вас посміхатися.

    19. Шоу та серіали

    Не забувайте, що скільки людей, стільки й думок. Якщо вам не подобається серіал, який усі радять, не мучте себе і подивіться щось інше, цікаве вам.