5 важливих речей, яким може навчити самотність

    37

    Якщо у вас зараз немає романтичних стосунків, можна вважати, що вам зробили цінний подарунок — пауза для усамітнення. Варто скористатися нею та навчитися речам, завдяки яким життя стане яскравішим.

    1. Краще розуміти себе і бачити, що ви дійсно цінуєте

    Коли ви разом з партнером, більша частина ваших думок, емоцій та дій спрямована на підтримання стосунків. Ви будуєте спільні плани та думаєте про інтереси пари як єдиного цілого. У такій ситуації можна не зважати на власні пріоритети і не помітити, коли вони стануть іншими.

    Іноді просто не вистачає часу, щоб послухати свої думки, поринути в емоції та зрозуміти, що важливо на цьому етапі життя саме для вас.

    Самотність, або життя соло — чудовий час для того, щоб краще познайомитися з собою нинішнім.

    Тобто зрозуміти, що для вас зараз буде цінністю і у відносинах, і в житті взагалі.

    Наприклад, раніше головним було, щоб близька людина без розмов і зайвих питань могла підтримати будь-яку вашу авантюру. Ви бачили в цьому ухвалення та довіру. І були щасливі, якщо вам у п’ятницю ввечері спадало на думку, що непогано б на вихідні кудись поїхати, а через пару годин ви вже сиділи в машині і бронювали онлайн житло там, де можна відпочити і погуляти гарними місцям.

    А зараз вам важливіші довгі задушевні розмови. Або прогулянки вдвох, коли можна триматися за руки і при цьому нічого не говорити.

    Можна переглянути й життєві пріоритети . Наприклад, раніше вам було необхідно щороку вирушати у подорож. А зараз, прислухавшись до себе, ви виявили: хочеться залишитися вдома і зайнятися чимось новим. Наприклад, стати волонтером чи почати активно вивчати незнайому мову.

    Варто побути на самоті, щоб почути себе. І краще розуміти, чого ви хочете і від життя, і від стосунків у майбутньому.

    2. Будувати побут так, як подобається саме вам

    У попередньому пункті йшлося про стратегічні цілі та важливі життєві цінності, а в цьому — про щоденну рутину.

    У пари, зазвичай, єдиний життєвий уклад. Він часто заснований на компромісах: партнери готують страви, які подобаються обом, включають музику, яка нікого з них не дратує.

    Але якщо в квартирі крім вас ніхто не живе, ви можете дотримуватися лише власних правил.

    Наприклад, повечеряти морозивом із ягодами. Ходити квартирою в одній білизні або взагалі без неї. У вихідні з ранку включати важкий рок або улюблену етномузику і не боятися нікого розбудити. Або навпаки: спати майже до обіду, а потім вирушити до найближчого кафе. А може, приготувати смачні сирники , які ви не робили тисячу років, бо колишній партнер не міг терпіти сир.

    Варто прислухатися до своїх бажань та сигналів тіла. І зрозуміти, як зробити побут, щоб вам було зручно. Можливо, ви знайдете потреби, про які раніше не знали. Або просто давно забули. Життя соло – чудовий час, щоб подбати про себе .

    3. Тренувати свідомість

    Нерідко у стані самотності з’являється відчуття порожнечі. А потім приходять похмурі думки. В розумі спливають давно забуті переживання, виникають уривки старих діалогів, згадуються колишні образи та травми. Цей процес, напевно, знайомий кожному, хто залишався один.

    У такій ситуації не варто намагатися заглушити всі ці внутрішні голоси ззовні — серіалами, соцмережами, алкоголем. Краще спробувати розібратися в емоціях, пережити та відпустити старі образи.

    У цьому може допомогти медитація та різні практики усвідомленості . Але якщо буде зовсім важко, варто звернутися до психолога.

    4. Шукати нові хобі та планувати час для творчості

    Коли людина залишається одна, то часто виявляє, що тепер має багато, навіть занадто багато вільного часу. Здається, весь світ зайнятий чимось цікавим і всі навколо щасливі. А йому залишається лише сумувати і нудьгувати.

    Але нудьга , на думку психологів, — це емоція, яка спонукає людину шукати щось нове — те, що допоможе відчути себе живою.

    Отже, варто розпочинати пошуки. Можна згадати всі захоплення, якими колись хотілося зайнятися. І пробувати їх одне за одним. Наприклад, записатися до студії вокалу. Якщо після заняття з’являється відчуття підйому та легкості – можна продовжувати. А якщо виявиться, що спів не надихає , можна вчитися танцювати румбу, малювати олією, грати на гітарі.

    Важливо, що нікому не потрібно пояснювати, чому після першого уроку вокалу ви не йдете на другий.

    І ніхто не дорікне вам у легковажності та нерозумінні власних бажань — нікому дорікати. А у своїх потребах ви знаєтеся саме зараз, і цей процес займе рівно стільки часу, скільки вам потрібно.

    Головне — не прагнути одразу стати професіоналом у вибраній справі. Краще просто шукати заняття, які допомагають випробувати максимум позитивних емоцій – радість творчості, натхнення, гордість від невеликих, але значних результатів. Нове хобі допоможе побачити життя під незнайомим кутом і радуватиме вас ще довго.

    5. Знаходити нових друзів

    Самотній людині часто здається, що всі довкола зустрічаються, будують плани, насолоджуються спілкуванням. Потребують один одного, нарешті. Усі, крім нього. Зовсім сумно, якщо він попрощався з партнером і до того ж втратив колишніх друзів. Так, теж буває. Адже прийти в стару компанію і зустріти там колишню чи колишню — не найприємніша річ. Тому людина може обірвати будь-які колишні зв’язки.

    Навіть якщо все не так сумно і у вас є друзі та добрі знайомі, відсутність романтичних стосунків може викликати відчуття занедбаності та непотрібності. Значить, настав час заводити нові знайомства.

    Найпростіше це зробити, зайнявшись новим хобі. Серед людей, які захоплені тією самою справою, що й ви, найлегше знайти однодумців. Наприклад, можна пошукати сезонні спортивні клуби, взяти участь у пішому поході чи сплаві на байдарках — у будь-якій активності, де можна зустріти цікавих людей. Цілком імовірно, що з часом у вас з’являться нові друзі, а може — і любов .



    • інші новини