5 найпопулярніших помилок, які допускають в інтер’єрі маленької квартири

    77

    Ні для кого не секрет, що невеликі приміщення важко декорувати, і ставки на те, щоб зробити це правильно, на жаль, не завжди високі. При меблюванні кімнати з обмеженою площею дизайнерське рішення, що здається таким невинним, як вибір килимка або журнального столика, може підкреслити очевидну нестачу місця, або навпаки – розширити простір. Щоб не потрапити в халепу, розповідаємо про найпопулярніші помилки, які буквально на очах «з’їдають» і без того квадратні метри.

    Перша помилка: відкриті стелажі та полиці

    Найчастіше власники маленьких квартир віддають перевагу відкритим стелажам та полицям, які розміщують по всій квартирі, будь то передпокій, вітальня, ванна чи кухня. На перший погляд, у цьому немає нічого страшного, оскільки все під рукою легкодоступне. Але з іншого боку подібні меблі не просто впадають у вічі, акцентуючи увагу на горі нагромаджених предметів, а й значною мірою псують загальну картину, нагадуючи складське приміщення. Погодьтеся, що це зовсім неестетично, адже так хочеться, щоб було красиво, затишно і по-сучасному. В даному випадку дизайнери рекомендують звернути увагу на невеликі, але при цьому місткі шафи та комоди з безліччю полиць та скриньок усередині. Так ви зможете розмістити всі необхідні речі від одягу та косметичного приладдя до книг та інших дрібниць.

    Друга помилка: неправильно підібраний килимок

    Килими – невід’ємна частина навіть найсучаснішого та новомодного інтер’єру. Та ось тільки не завжди вони ідеально вписуються в загальну картину, тим самим псуючи враження. На думку більшості дизайнерів, однією з ключових помилок, яких слід уникати при оформленні вітальні чи спальні, є вибір килима. Якщо він занадто малий для кімнати, то насправді простір може бути ще меншим. З функціональної точки зору килим забезпечує тепло і м’якість під ногами, «гасить» звук і закріплює предмети меблів так, щоб їх було нелегко зрушити. Тому правильно підібраний за розміром килим може зберегти тепло, а й у рази візуально розширити простір, зробивши його більш просторим.

    Третя помилка: “важка” ванна кімната

    Як правило, ванні кімнати, виконання в темних тонах у поєднанні з громіздкою сантехнікою, створюють відчуття тісноти та задавленості з усіх боків. Таке приміщення нагадує комірчину з перешкодами, де налетіти на «гострі кути» не складе труднощів. Важливо пам’ятати про те, що чим менше приміщення, тим світлішим воно має бути, оскільки завдяки правильно підібраному кольору та освітленню можна візуально розширити простір, зробивши його глибшим і об’ємнішим. Також не варто забувати і про декор, який грає далеко не останню роль. Вибирайте сучасні дзеркала з лід підсвічуванням, плоскі сушки для рушників, прозорі або під колір стін полиці. Подбайте і про контейнери для миючих, найкраще, якщо вони будуть всі в одному стилі. Зайвим не буде і м’який кошик для білизни, також підібраний під основний колір стін та підлоги.

    Четверта помилка: неправильне ліжко

    Незважаючи на те, що багато дизайнерів люблять грати з масштабом, ліжка великого розміру, як правило, є винятком та помилкою номер один в інтер’єрі маленької спальні. Ліжко розміру king-size або з балдахіном, як правило, перевантажує кімнату, роблячи її ще меншою і тісною. Натомість спробуйте ліжко розміру «queen-size» з нижчим профілем, так ви зможете не тільки обіграти скромне за метражем простір, а й зробити свій сон максимально комфортним без шкоди здоров’ю.

    П’ята помилка: погане освітлення

    Якщо вірити дизайнерам, погане освітлення не завжди означає, що його недостатньо. Найчастіше це пов’язано з тим, що світло може бути надто яскравим і бити по очах, викликаючи роздратування. Що ж до інтер’єру, то таке світло може підкреслити всі недоліки, приховавши при цьому головні переваги маленької кімнати. Темне та тьмяне освітлення створює похмурий та депресивний настрій, який, у свою чергу, призводить до негативного почуття тривоги та втоми. Погане освітлення також може викликати головний біль, напруження очей і запаморочення, створюючи відчуття дискомфорту та небажання проводити час у приміщенні. У результаті це призводить до нестачі енергії та продуктивності.

    Правильно освітлений простір створює яскраву і атмосферу, що розташовує, яка підвищує продуктивність, настрій і загальне самопочуття, а також робить інтер’єр більш об’ємним, глибоким і просторим. Забезпечте гарне освітлення вашої квартири, використовуючи комбінацію природних та штучних джерел світла, бажано з регулятором потужності теплових режимів.



    • інші новини