Мечеть Дженне

920

Здається, що час тут зупинився. Такими були будинки Дженне, напевно, п’ять століть тому. Такими вони залишилися і зараз – цілком побудовані з глини, в повній відповідності з місцевим традиційним стилем. Найвідоміша будівля з глини, дбайливо зберігається тут вже більше ста років – Соборна мечеть, найбільша подібна мечеть в ісламському світі.

Іслам – головна релігія Малі, дев’яносто відсотків жителів якої є правовірними мусульманами. При цьому далеко не скрізь іслам є самим життям, складаючи її основу. Дженне – одне з таких місць, де мечеть – не просто будинок для молитви, а духовний центр міста. І саме тут знаходиться найбільше досягнення судано-сахельского стилю в архітектурі – глиниста мечеть, найбільша подібна мечеть у світі.

Мечеть повністю побудована з банко – суміші з глини, соломи і гною. З банко тут будують все – є навіть спеціальний комітет, ревно стежить за тим, щоб усі нові споруди в Дженне зводилися виключно з банко. Соборна мечеть була побудована в період між 1906 і 1909 років, і з тих пір практично щороку ремонтується – глина – матеріал неміцний, і якщо не оновлювати щороку стіни і дах, то будівля просто “розтане” в дощовий сезон.

Мечеть Дженне (1)

Мечеть Дженне (2)

Мечеть Дженне (3)

Мечеть Дженне (4)

Мечеть Дженне (5)

Мечеть Дженне (6)

Мечеть Дженне (7)

Мечеть Дженне (8)

Мечеть Дженне (9)