Петра, архітектурне диво та головна визначна пам’ятка Йорданії (11 фото)

4794

Загублене серед скелястих гір і пустель, довгі століття це місто залишалося таємничим місцем, легендою, чиї будівельники «канули в Лету». Сьогодні Петра – головна визначна пам’ятка Йорданії, місто, по праву зараховується до нових чудес світу.

Свій початок місто бере в незапам’ятні часи, коли тут стали з’являтися перші житла – печери, видовбані в м’якому пісковику, з якого складаються навколишні скелі. Поступово місто наповнилося жителями – у ньому завжди була джерельна вода, і, до того ж, воно було ідеально захищене завдяки вузькому проходу, який служив входом в місто. Вже в 3 столітті до н.е. Петра стала сильним і багатим містом, що стоїть на перехресті торговельних шляхів.

Поступово місто будувалось і розросталося, в ньому з’являлися все нові будови – амфітеатр, храми, пишні усипальниці царів, губернаторів Риму, будинки, прикрашені портиками і колонами, фонтани, басейни. При цьому вся ця пишність вирубувалася прямо в скелях, що зробило Петру одним з найбільших монолітних споруд у світі.

З плином часу Петра втратила своє значення, обезлюділа і була забута, ставши одним з багатьох загублених міст. Лише в 1812 році перший європеєць зумів потрапити в це легендарне місто, знову відкривши його світу.

Петра - архітектурне диво Йорданії (1)

Петра - архітектурне диво Йорданії (2)

Петра - архітектурне диво Йорданії (3)

Петра - архітектурне диво Йорданії (4)

Петра - архітектурне диво Йорданії (5)

Петра - архітектурне диво Йорданії (6)

Петра - архітектурне диво Йорданії (7)

Петра - архітектурне диво Йорданії (8)

Петра - архітектурне диво Йорданії (9)

Петра - архітектурне диво Йорданії (10)

Петра - архітектурне диво Йорданії (11)