Замок Бомаріс, найнадійніша середньовічна фортеця Британії (11 фото)

2919

У північно-західній частині Уельсу на острові Англсі розташований середньовічний замок з незвичайною назвою Бомаріс (дослівний переклад «красиве болото»). Він височить на узбережжі, охороняючи вхід в протоку Менай.

Замок Бомаріс, будівництво якого почалося в 1295 році, став останнім з оборонних споруд, зведених на Уельсі за наказом короля Едуарда I. Фахівці сходяться на думці, що Бомаріс – ідеальна і правильна споруда з точки зору архітектури.

Джеймс Сен-Джордж, автор проекту замку, поклав у його основу абсолютно симетричні елементи, які повинні були забезпечити максимальну обороноздатність. І хоча будівництво замку, що розтягнулося на більш ніж 30 років, так і не було завершено, Бомаріс вважається найнадійнішим серед середньовічних фортець Британії. П’ятиметровий рів, з’єднаний з морем, потужні ворота зовнішньої стінки, барбакан, щілини-вбивці та решітки-пастки, численні бійниці – усе це ставало нездоланною перешкодою на шляху загарбників. І все це, а також те, що Бомаріс за свою історію так і не залучався в активні бойові дії, дозволило замку зберегтися до наших днів у практично ідеальному стані.

У наш час Бомаріс – популярний туристичний об’єкт. Завдяки цілості будівель можна здійснити захоплюючу пізнавальну подорож у світ середньовіччя: пройтися по кільцю стін, башт, бійниць, оглянути з висоти оборонних укріплень слабке однойменне містечко. Він, незважаючи на свої крихітні розміри, вельми жваве і представляє достатній інтерес для любителів історії.

Кожна складова містечка наповнена певним змістом: георгіанська набережна з класичними фасадами будівель і середньовічними магазинчиками, вікторіанська пристань, традиційна церква, колоритна ринкова площа і похмура, що вселяє повагу і страх, в’язниця. Крім усього цього, популярністю у туристів користується монастир Пенмон (VI століття), розташований неподалік від замку. Кажуть, навколо Пенмона панує особлива аура, що викликає бажання повертатися туди знову і знову.