Влада Італії безкоштовно роздасть всім бажаючим 103 середньовічних замки

1644

Уряд Італії безоплатно роздасть 103 історичні будівлі по всій країні: замки, особняки, монастирі, таверни й маєтки.

Нерухомість дістанеться тим, хто зуміє врятувати її від розрухи, повідомляє Metro. Потенційний власник повинен буде зробити місце, де знаходиться замок, привабливим для туристів: відкрити на цій території готель, ресторан, магазин або спа.

Програму по роздачі замків назвали Стратегічним планом розвитку туризму. Італійська влада сподівається, що вона допоможе розвинути туризм далеко від тих районів Італії, які вже популярні у приїжджих.

  • «Ідея в тому, щоб приватні і адміністративні будівлі, які більше не використовуються, перетворювалися в центри тяжіння паломників, піших туристів, мандрівників, велосипедистів. Проект буде просувати і підтримувати розвиток “повільного туризму”». – Роберто Реджіо, Агентство державного майна

Будинки, які можна отримати, знаходяться у віддалених районах Італії по всій країні. Це і старі школи, і колишні монастирі, і оборонні вежі з видом на узбережжя або село.

Є і варіант недалеко від Риму – це замок Castello di Blera в Лаціо, побудований в XI столітті місцевою дворянською сім’єю. Будівля розташована на скелі, і в ньому ще збереглися багато середньовічних особливостей.

Щоб обзавестися власним замком, потрібно представити план, як ви збираєтеся перетворити історичну спадщину. Права на власність видаються на дев’ять років, після чого контракт можна буде продовжити на той самий строк. Є і більш приваблива пропозиція – орендувати будівлю відразу на 50 років.

Подати заявку потрібно до 26 червня. Якщо не встигнете, не хвилюйтеся: схоже, що в найближчі два роки Італія збирається задіяти в проекті ще 200 будинків.• не пропусти