Вчені показали майбутній будинок жителів Марса (фото)

329

Зовсім недавно ідея поселень на іншій планеті була всього-лише фантазією, мріями фантастів і романтиків, і ось вже зараз провідні вчені й дослідницькі центри об’єднують зусилля для створення справжнього марсіанського будинку. Поки правда на території Землі, а саме в Грінвічській Королівської обсерваторії, пише tenews.org.ua.

Виставка була розроблена астрономами з Королівської обсерваторії Грінвіча і Стівеном Петранеком, автором дослідження про людське життя на Марсі. Будинок будувався з упором на те, що всі використовувані матеріали і системи мають бути придатними для комфортного та безпечного життя на Марсі.

Куполоподібний корпус зроблений з цегли, які будуть проводитися з марсіанського грунту, а поки вони мають просто схожий склад. Команда також передбачає, що в будинках буде використовуватися система для переробки та фільтрації вже існуючого на Марсі повітря, щоб мінімізувати величину вантажу, що відправляється з Землі на Марс. «Ідея полягає в тому, щоб використовувати якомога більше місцевих ресурсів, наскільки це можливо, щоб не брати багато речей з собою. Звичайно, потрапити на Марс — це дуже довга подорож і дуже дорога, тому ми беремо як можна менше», — розповідає Мартін Кукула, астроном Королівської обсерваторії Грінвіча: «Всередині ми ростимо наші власні продукти харчування, рослини у нас ростуть в марсіанському грунті.

Але і це розроблено для того, щоб бути приємним середовищем для астронавтів. Поїздка займе, може бути, три роки туди й назад, туди шість місяців, шість місяців тому і два роки на поверхні Марса». Під червоно-цегляною шкірою, будинок споряджений всім, що може знадобитися для комфортної дворічної місії.

У надземній зоні є телевізор і денне ліжко для відпочинку, з вигодами, такими як 3D-принтер. Не потрібно чекати шість місяців для отримання нових інструментів і обладнання, щоб вони встигли прибути з Землі, принтер дає космонавтам можливість просто зробити свій власний інструмент. Реальна дія відбувається під землею – в будинку для сну, місцем зберігання і роботи кисню генеруючого обладнання. Замість того, щоб жити в ізоляції, команда з одного будинку буде з’єднана з командою іншого будинку системою підземних тунелів, можливість спілкуватися з обмеженим колом осіб допоможе не тільки використовувати більше людиногодин в дослідженнях, але ще й не заробити психоз.