«Візерунки долі»: У Днiпрі створили двoметрову вишивaну мaпу Укрaїни

472

6ff04457-dd75-4e9d-b38f-035735a27c25_cx0_cy4_cw0_w987_r1_s_r1

У Дніпрі юні вишивальниці створили двометрову вишивану мапу України. Її демонструють на виставці української народної вишивки «Візерунки долі» в музеї «Літературне Придніпров’я», пише radiosvoboda.org.

Ініціатор створення полотна – Світлана Макаренко, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України та керівник гуртка «Вишивка». Над роботою працювали її учениці – школярки.

Серед родзинок експозиції – вишита книжка-розгортка «Ходить гарбуз по городу», обкладинка на «Кобзар» Тараса Шевченка тощо.

Окрім того, на виставці показують вироби, виконані в напівзабутих техніках українського народного вишивального мистецтва, яке у Дніпрі відроджує Світлана Макаренко, – рушники, серветки, панно, подушки, картини, ялинкові прикраси, сорочки, жіночі сумки, обкладинки на книжки.

Майстриня Світлана Макаренко зазначає, що хоче зберегти для нащадків старовинні візерунки, техніки вишивки та її кольорову гаму, відродити рідкісні старовинні орнаменти, розробити на основі раритетних нові візерунки.

«Палітра узорів, технік та кольорів української вишивки наскільки багата, що їх можна вивчати все життя і все життя черпати з них натхнення», – каже майстриня.

Виставка триватиме до 18 листопада.

Світлана Макаренко – авторка семи персональних виставок в Україні, виставлялася також у Болгарії.• не пропусти