Вчені показали, як зміниться карта Землі, якщо рівень океану впаде на 100 метрів і нижче

38390

Питання екології останнім часом стоїть на порядку денному дуже гостро. Нас лякають глобальним потеплінням, пожежами, потопами і іншими катаклізмами, на тлі яких голлівудські фільми-катастрофи здадуться невинахідливою нудьгою.

Але поки громадськість побоюється підвищення рівня світового океану як слідства глобального потепління, а вчені і рядові ентузіасти щосили фантазують, як буде виглядати карта світу, якщо рівень води підніметься на 100 метрів, в NASA стурбовані кардинально протилежною проблемою.

Планетолог Джеймс О’Донохью, колишній співробітник NASA, а нині – Японського агентства аерокосмічних досліджень, зробив анімовану карту світу, на якій показав, як буде змінюватися ландшафт нашої планети, якщо рівень світового океану почне падати.

Якщо рівень води стане приблизно на 500 метрів нижче, оголяться континентальні шельфи, що з’єднують материки. О’Донохью вважає, що при останньому льодовиковому періоді, коли значна частина води була заточена в льодовики, саме ці льодовикові шельфи сприяли поширенню людства по всіх континентах. По них, як по мостах, подорожували наші предки.

Якщо рівень води впаде на 3000 метрів, це призведе до пересихання Чорного і Каспійського морів, площа Середземного моря також неабияк скоротиться. Потрапити з Європи в Америку можна буде сухопутно, так як на півночі вони будуть об’єднані сушею. У Тихому океані над водою підніметься величезний гірський ланцюг, яка простягається на 60 тисяч кілометрів, – океанічні хребти.

Відео О’Донохью закінчується на позначці мінус 10 000 м, коли вода залишиться тільки в Маріанській западині. Втім, такий результат подій навряд чи можливий. Хоча чим Грета Тунберг не жартує!