Вплив білого світла вночі може стати причиною пошкодження мозку, пов’язаного з цілою низкою несприятливих змін в ньому.
Вчені – нейробіологи з Університету Західної Вірджинії провели дослідження, результати якого свідчать: вплив білого світла в нічний час на організм людей має безліч негативних наслідків, які зачіпають роботу мозку. Такий вплив шкідливий для всіх, але особливо для людей, які вже мають хвороби.
Зокрема, вчені заявили, що в лікарнях, де палати ніколи не занурюються в цілковиту темряву, вплив білого світла вночі корелює з підвищеним ризиком запалень і загибелі клітин мозку у пацієнтів з серцевими діагнозами. Вчені експериментували на тваринних моделях із захворюванням серця. Їх розділили на три групи: одна група тварин спала вночі при тьмяному білому світі, друга – при тьмяному червоному світлі, третя – в повній темряві.
Стан їхнього мозку було проаналізовано після періоду семи ночей. Дослідники констатували: найгірше на мозок випробовуваних сердечників впливало біле світло, яке посприяло відразу різним відхиленням – за словами вчених, “починаючи від підвищеної загибелі клітин в гіпокампі та більш агресивного запалення в мікроглії і закінчуючи підвищеною смертністю в цілому”. Ночівлі при червоному світлі, а також в темряві аналогічного ефекту на мали.
Вчені порівнюють вплив білого світла вночі з дією нічного синього (довгохвильового) світла, що виходить від екранів комп’ютерів і телефонів. Синє світло сприяє порушенням циркадних ритмів і обміну речовин людини, зростання ожиріння і випадків депресії. Під час випробувань з людьми вчені могли спостерігати підвищення рівня запалення в організмі випробовуваних, які піддавалися впливу білого світла вночі.