Пасивне куріння тютюну (як і активне), з його широким розмаїттям компонентів, надає безліч впливів на серцево-судинну систему, починаючи від ендотеліальної дисфункції, посилення тромбозу, посилення атеросклерозу, пошкодження судин коронарної артерії, аритмії, спазму коронарної артерії і серцевої недостатності.
Куріння викликає ендотеліальну дисфункцію через зниження рівня оксиду азоту та пошкодження ендотелію. Кисневі радикали вивільняються при палінні сигарет і викликають підвищений атеросклероз через ряд шляхів. Куріння викликає підвищений рівень протромботичних факторів, таких як тканинний фактор (TF) і фактор фон Віллебранда (VWF), які викликають підвищену адгезію тромбоцитів і підвищений тромботичний ефект.
Добре відомо, що куріння викликає дислипидемію. У пацієнтів, які курять (навіть пасивно), значно підвищені показники атеросклерозу через низку механізмів, таких як вплив куріння на запальні чинники і макрофаги. Це також викликає посилення ангіогенезу, збільшення маси еритроцитів і підвищення рівня лейкоцитів.
Куріння викликає підвищення артеріальної жорсткості і подальшу гіпертонію. Основним фактором ризику виникнення спазму коронарної артерії також є куріння. Крім того, воно привертає людей до збільшення дисфункції лівого шлуночка і більш високої частоти шлуночкової тахікардії у пацієнтів з дисфункцією лівого шлуночка. Крім того, куріння збільшує смертність в результаті порушення функції лівого шлуночка.
Людьми були використані інші форми впливу тютюну, такі як бездимний або жувальний тютюн, і лікарями було виявлено, що всі ці способи мають різні рівні серцево-судинного ризику. До того ж, пасивне куріння вважається значним фактором ризику розвитку ішемічної хвороби серця.
Існує ряд методів, які можуть бути прийняті для припинення куріння, таких як використання нікотінзамісної терапії, бупропіон, пластирі та сеанси кодування. Вчені з США провели дослідження пасивного куріння на мишах. ЕКГ «кращих» мишей вказувала на те, що з’явилися проблеми з серцево-судинною системою, також у гризунів з цієї групи була відзначена зміна рівня кальцію, який бере участь в регуляції серцевих скорочень. В результаті було встановлено, що пасивні курці отримали високі ризики виникнення аритмії, які можуть призводити і до раптової смерті.