Після проведення ряду досліджень американські вчені з асоціації серця довели, що відмовитися від куріння необхідно не пізніше 40-45 років. Тільки в такому випадку можливо відновити здоров’я.
Про шкідливість тютюнопаління фахівці розповіли вже досить багато, а кількість сучасних методів, які допомагають кинути палити, зростає з кожним днем. Група американських вчених під керівництвом професора Мередіт Данкен провела дослідження, в ході якого доведено – відновити здоров’я після тривалого куріння можна тільки в тому випадку, якщо відмовитися від даної шкідливої звички до 45 років.
Перші поліпшення можна помітити вже через п’ять років, а ризик постраждати від інфаркту, інсульту скорочується на 38%. Однозначно, шанси прожити довше і менше хворіти вище у тих людей, які ніколи не курили. Повідомляється, що для проведення експерименту вчені задіяли дев’ять тисяч осіб, середній вік яких становив 27 років, а сам досвід проходив протягом 16 років.
Куріння сьогодні є однією з головних причин передчасної смерті. Згідно зі статистикою, щороку в світі від хвороб, викликаних курінням, помирає майже шість мільйонів людей. При цьому слід мати на увазі, що залишкові негативні ефекти вживання тютюну не зникнуть ніколи.
Кинути палити дуже складно, для цього потрібен час і сила волі. З цього приводу написано безліч мотиваційних книг і брошур. Для позбавлення від згубної звички можна випробувати безліч методів: клеїти нікотиновий пластир або жувати жуйку, пройти курс спеціальної терапії, зайнятися спортом, вести щоденник або просто терпіти.