Математика травмує психіку людини – вчені

    468

    Однією з найбільших труднощів, з якою стикаються викладачі математики в США – це допомога починаючим вчителям, які мають справу з «математичною» травмою.

    Викладаючи дітям цю науку, вони самі борються зі своїм страхом. Математична травма проявляється як тривога або страх, боязнь помилитися. Цей страх впливає на психіку і обмежує доступ до вибору життєвого шляху багатьох людей.

    У математичної тривоги є кілька причин появи, однією з яких є застарілі поняття батьків і вчителів про те, що дитина повинна бути успішною в цьому предметі. Для цього необхідні такі риси, як швидкість і точність, які раніше замінювали людям комп’ютери.

    Дослідження вчених підтвердили, що, пов’язуючи швидкість з обчисленням, учні показують результат гірше. Люди, які намагаються з усіх сил вирішити математичний тест найчастіше відчувають страх, який і перекриває їх робочу пам’ять. Це практично не дає можливості людині думати.

    Учні, які досягають успіху в математиці – це ті, хто швидкий і точний у своїх обчисленнях. Багато студентів бояться показати, що вони не встигають рахувати так швидко, і тому ухиляються від вирішення більш складних завдань.