Вчені в Нідерландах намагаються створити «квантовий інтернет»

    105

    Дослідники зі Стенфордського університету в США створили нове джерело квантового світла, яке допоможе поліпшити безпеку в Інтернеті. Іншими словами, вчені розробили технологію, яка може послужити основою для квантової комунікації.

    Фізика квантової комунікації безумовно складна. Стандартні лазери насправді не годяться для безпечного спілкування в фізиці квантової комунікації, оскільки вони випромінюють те, що називається «класичним» світлом.

    Хакери могли б перехоплювати і зчитувати будь-які дані, що переносяться класичним світлом. А от, квантовий Інтернет буде зберігати дані в окремих частинках світла, відомих як фотони, а не променях світла, які в даний час використовуються для передачі інформації по наших існуючих оптоволоконних мережах. Фотони не можуть бути виміряні без руйнування – тому будь-який злам був би неможливим.

    Тому ефективне джерело квантового світла забезпечило би безпечний зв’язок. Протягом багатьох років дослідники працювали над розробкою багатьох нанорозмірних лазерів і квантових технологій, які могли б допомогти звичайним комп’ютерам швидше і ефективніше спілкуватися з використанням світла замість електрики. Вони зрозуміли, що модифікований нанорозмірний лазер можна використовувати для ефективного отримання квантового світла для зв’язку.

    «Проблема в тому, що квантове світло набагато слабкіше, ніж інша частина світла, що виходить від такого модифікованого лазера, – його важко підібрати», – пояснила провідна дослідник Олена Воковіч. «Отже, ми створили спосіб фільтрувати небажане світло, що дозволяє нам краще читати квантовий сигнал».

    Китай в 2017 році запустив супутник, який з’єднується з наземними станціями за допомогою лазера, «квантового інтернету».

    Спроба створення квантового інтернету робиться в Голландії. Як повідомляє MIT Technology Review, співробітники дослідницького інституту QuTech в Нідерландах працюють над технологією передачі трафіку з застосуванням принципів квантової механіки.

    У планах компанії з’єднання за допомогою квантової мережі чотирьох міст: Делфта з Амстердамом, Гаагою і Лейденом до 2020 року.

    Хоча квантові мережі абсолютно безпечні, оскільки їх неможливо зламати, вони мають один суттєвий слабкою ланкою. Йдеться про вузли зв’язку – їх-то якраз зламати можна.