До такого висновку прийшли швейцарські фахівці. Виявилося, що у деяких клітин є здатність замінити своїх поламаних побратимів і почати самостійне вироблення інсуліну.
Вчені прийшли до висновку, що в лікуванні діабету допоможе пластичність клітин підшлункової залози. Острівкова тканина, що міститься в ній, регулює в крові рівень цукру.
У звичайному випадку бета-клітини виробляють достатню організму кількість інсуліну. При настанні цукрового діабету значна частина з них руйнується. Нестача інсуліну доводиться відшкодовувати за допомогою ін’єкцій чи особливих препаратів.
Вчені встановили, що у деяких клітин підшлункової є здатність перетворення в бета-клітини для самостійного заповнення дефіциту інсуліну. Подібна пластичність клітин не дозволяє повністю впоратися з хворобою, але цілком здатна полегшити перебіг її протікання.
Фахівці припускають, що однією з функцій інсуліну є стримування процесу по перетворенню альфа-клітин в «бета». Коли в організмі його стає недостатньо, починаються метаморфози. Число перетворень клітин вже на нинішньому етапі досліджень може досягати 5%. Вчені сподіваються, що за допомогою їх відкриття можна буде робити корисні маніпуляції для того, щоб виліковувати діабет.