Вчені назвали головну причину ожиріння

  252

  Американські вчені з’ясували причину, яка викликає у людей проблеми із зайвою вагою та навіть призводить до ожиріння.

  Дослідники виявили мікробів, які провокують серйозні порушення в роботі організму і стають причиною ожиріння. На думку автора наукової роботи Юджина Чанга, бактерії підсилюють всмоктування жиру в процесі перетравлення їжі. Результати дослідження опубліковані в журналі Cell Host & Microbe.

  “До цього мало хто детально вивчав і описував мікрофлору тонкого кишечника, нам першим вдалося показати, що ці бактерії керують переварюванням та всмоктуванням жирів, а також відіграють величезну роль у розвитку ожиріння й серцево-судинних захворювань”, – пояснив Юджин Чанг.

  Біолог стверджує, мікроби з сімейства Clostridiaceae виявилися однією з ключових ланок у ланцюжку процесів, які призводять до того, що кишечник починає активніше вбирати жири. Експерт підкреслив, що виявлені бактерії виділяють велику кількість ферментів, які розщеплюють жири і прискорюють їх всмоктування в організм.

  Щоб довести свою гіпотезу, дослідники помістили “збудників ожиріння” в раціон піддослідних мишей з очищеним кишечником, які харчувалися жирною їжею. В результаті процедура позбавила гризунів стійкості до надлишку калорій і змусила стрімко набирати зайву вагу.


  • не пропусти

  • магазин