США відправляє до Сирії гігантський авіаносець: чому Росії буде туго

  736

  10 квітня, за повідомленням ЗМІ, США приступили до підготовки для нанесення удару по Сирії у відповідь на застосування хімічної зброї сирійською армією на позиції повстанців у місті Дума.

  Вже 11 квітня ударна група американських кораблів на чолі з авіаносцем ВМС США “Гаррі Трумен” повинна покинути військово-морську базу Норфолк в штаті Віргінія і попрямувати у бік Європи і Близького Сходу.

  Крім авіаносця “Гаррі Труммен” в групу входять ракетний крейсер “Нормандія”, а також ракетні есмінці “Арлі Берк”, “Балклі”, “Форест Шерман” і “Фаррагут”. Пізніше до групи приєднаються есмінці “Джейсон Данхем” і “Салліванс”.

  Природно, найбільший інтерес в цій групі прикутий саме до авіносцу, який є одним з діамантів ВМС США.

  “Трумен” був спущений на воду ще в 1996 році. На його створення пішло три роки і $ 4,5 мільярди. Цей корабель має гігантські розміри, на ньому розташовані понад 4000 тисяч різних приміщень.

  Корпус авіаносця виготовлений із зварених сталевих листів, польотна палуба і основні несучі конструкції виготовлені з броньованої сталі.

  Крім того, “Гаррі Трумен” просто напханий найрізноманітнішої електронікою: постановками перешкод і радіоелектронної боротьби, станціями управління зенітно-ракетними комплексами, навігаційною системою “ТАКАН” для забезпечення всіх розташованих на ньому літаків точні дані місця розташування в діаметрі 150 миль і багатьом іншим.

  Також він озброєний трьома зенітно-ракетними комплексами “Сі Спарроу” і чотирма 20-мм зенітно-артилерійськими комплексами “Вулкан-Фаланкс”. А ще на кораблі є два 324-мм торпедні апарати для захисту від торпед супротивника, що йдуть по кільватерному сліду.

  “Трумен” може нести на собі до 78 різних літаків і вертольотів: 36 винищувачів- бомбардувальників F/А-18 “Хорнет”, 20 винищувачів F-14 “Томкет”, чотири літаки радіоелектронної боротьби ЕА-6В “Проулер”, 8 протичовнових літаків “Вікінг”, чотири літаки дальнього радіолокаційного виявлення та управління Е-2С “Хокай”, два рятувальні вертольоти НН-60Н “Сі Хок” і чотири протичовнових вертольота SH-60F “Сіві Хело”.

  Поява такої серйозної авіаційної угруповання може серйозно вплинути на розстановку сил в регіоні. Як відомо, Росія вважає за краще надавати підтримку урядовим військам Асада саме з повітря, намагаючись уникати наземних операцій. Випадок же з гучним розгромом “вагнерівців” під Дер-ез-Зором напевно ще більше зміцнить віру росіян в правильності такої стратегії.

  Однак Білий дім виклав на стіл ще один козир, перебити який Кремлю буде непросто.  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин