“Ланцюгова реакція оскарження націоналізації”: ПриватБанку передрекли проблеми

  213

  Кіпрська компанія Triantal Investments Ltd., підконтрольна олігархам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову, виграла в Окружному адмінсуді Києва справу № 826/6664/17 проти Національного банку України, де третіми особами виступали Міністерство фінансів і ПриватБанк.

  Подібне судове рішення здатне обрушити проведену державою націоналізацію ПриватБанку, пише Finclub.

  Зокрема, Triantal Investments, яка до націоналізації банку володіла 16,8% його акцій, зверталася до суду з вимогою визнати протиправним і скасувати розпорядження НБУ № 4274-р від 17 жовтня 2016 року.

  Цим розпорядженням Нацбанк ініціював проведення позапланової інспекційної перевірки ПриватБанку. Результати цієї перевірки лягли в основу рішення регулятора про визнання установи неплатоспроможною, яке зробило можливим націоналізацію ПриватБанку.

  “Визнання незаконною перевірки – це перший крок, щоб скасувати націоналізацію ПриватБанку і запустити наступний ланцюжок подій. Всі знають, наскільки опонент держави витончений в юридичних тонкощах і користується слабкостями правової позиції. Мабуть, після рішення Лондонського суду про арешт активів вони вирішили почати з самого кореня , скасувавши для початку рішення про проведення перевірки в банку”, – заявив керуючий партнер адвокатського об’єднання “Спенсер і Кауфманн” Валентин Загарія.

  За словами експертів, оскільки ініціювання перевірки виявилося незаконним, то це кидає тінь на законність використання результатів перевірки при визнанні ПриватБанку неплатоспроможним

  “Визнання незаконним проведення перевірки в ПриватБанку напередодні націоналізації закладає підстави для задоволення позову про незаконність рішення про визнання банку неплатоспроможним та подальшому входження держави у капітал. Коли такий позов буде розглядатися в суді, то йому вже нічого іншого не залишиться, як стати на бік позивача на підставі рішень інших судів”, – вважає керуючий партнер адвокатського об’єднання Suprema Lex Віктор Мороз.

  При цьому, якщо рішення суду про незаконність перевірки НБУ вступить в силу після проходження судів усіх інстанцій, воно може вплинути на розгляд позову ПриватБанку в Лондоні.

  “Воно може завдати сильного удару і навіть призупинити розгляд позову банку про стягнення з колишніх власників коштів”, – резюмував Загарія.


  • не пропусти

  • магазин