Росію ткнули носом в нахабну брехню про мову

  187

  Постійно кажучи про утиски російськомовних громадян в Україні, в самій Росії жорстко регулюється мовне питання, не дивлячись те, що там проживає багато національностей.

  Український письменник Дмитро Капранов у коментарі “Обозревателю” заявив, що поширення Росією інформації про утиски російськомовних громадян в Україні ніщо інше, як нахабна і брехлива маніпуляція, адже сама вона ніяк не захищає мовні права тих національностей, які проживають на її території.

  “Тому що в Росії дуже жорстко резолюється саме мовне середовище, якщо от вивіска не російською мовою, то ви платите штраф і міняєте вивіску. І сфера публічного телебачення там в законі прописана, де виступаючи мають розмовляти російською мовою, або ж забезпечити переклад на російській мові. При їхній багатонаціональній державі, це вони не вважають утисками”, – каже Капранов.

  За словами письменника, на таких заявах вони будують свою пропаганду, аби потім окуповувати території прикриваючись захистом російськомовного населення.

  “Вони спочатку на Донбасі всіх переконували в тому, що вони повинні говорити і писати російською, а потім ввели війська. І тут нічого не міняється, їхнє завдання розширювати свої сфери впливу, казати, що от там утискають російськомовних, а значить ми туди завтра ведемо війська. Це ніщо інше, як прикриття своїх імперських планів окупації”, – пояснює він.

  Єдиним способом вберегтися від російської брехні, як вважає Капранов, є зведення інформаційного, митного та військового парканів на кордоні з Росією.

  “Тобто обмеження будь-якої інформації з Росії, оскільки ми де-факто у стані війни, це абсолютно нормально. Заборонити російські телесеріали, книжки, трансляцію їхнього телесигналу, радіосигналу. Побудувати найміцніший, найщільніший паркан з Росією в усіх сферах нашого життя”, – сказав письменник.


  • не пропусти

  • магазин