Комаровський розповів, як швидко збити температуру дитині

  301

  Відомий педіатр Євген Комаровський розвіяв популярний міф про ефективність жарознижуючих препаратів в свічках.

  Для досягнення ефекту (швидкого зниження високої температури) мало, щоб свічка просто розчинилася, пише лікар на своєму сайті. Необхідно, щоб ще і діюча речовина швидко потрапила в кров, що у випадку зі свічками малоймовірно при високій температурі.

  Причина в тому, що при лихоманці через дефіцит рідини і впливу на судини токсинів в організмі відбувається так звана централізація кровообігу.

  Тобто, кровопостачання концентрується в життєво важливих органах (легені, мозок, серце і т.д.), а в інших (наприклад, в шкірі і кишечнику) – відбувається спазм судин.

  Ось і виходить, що через високу температуру і спазм судин кишечника всмоктування діючої речовини жарознижуючого засобу в свічках сповільнюється. Найефективніше в цьому випадку працює суспензія (всмоктування через шлунок відбувається швидше) або препарати в уколах.

  Щоб зрозуміти, допоможе малюкові свічка чи ні, орієнтуйтеся на його стан. Якщо у нього теплі і рожеві п’яти, значить, централізація кровообігу ще не настала, і свічка спрацює швидко. При холодних ж і блідих стопах краще давати ліки в іншій формі.  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин