Радіоактивна катастрофа на Донбасі: еколог заявила про годину ікс

  423

  Радіоактивне забруднення Донецької області через затоплення шахти “Юнком” в Єнакієво, в якій проводилися підземні ядерні вибухи, не єдина проблема східного регіону.

  “Про ці випробування із гасінням пожеж на шахтах за допомогою ядерного вибуху ми знали з 1990 року, коли відкрилася ця інформація. Але в якому стані були ці місця після цих випробувань невідомо, і в якому вони стані зараз”, – сказала в коментарі “Обозревателю” фахівець з питань питної води екологічної організації “МАМА-86” Ганна Цвєткова.

  Вона пояснює, що зупинка відкачування води призводить до забруднення підземних вод, які вже давно ніяк не ізольовані, і тут питання не лише в радіоактивному забрудненні.

  “Питання стоїть про радіоактивне забруднення, про хімічне забруднення, навіть про забруднення нітратами”, – каже Цвєткова.

  Еколог також відзначає велику кількість промислових об’єктів, які знаходяться у зоні обстрілів, що також несуть загрозу забруднення питної води.

  “Я маю інформацію про те, в якому стані там зараз знаходиться водопостачання, і що вся інфраструктура за останній рік стала об’єктом обстрілу і руйнації, то це як раз та гібридна війна, різнопланова та різнофакторна, з різними ризиками, і всі ці ризики виходять на катастрофу”, – каже Цветкова.

  На питання, коли ж ситуаціє дійде свого піку, еколог відповіла: “Відлік “часу икс” вже пішов, пішов ще з радянських часів, ще до воєнного часу. Але зараз воно погіршується. … Там такий “букет”, там така промисловість була розвинена, і в такому поганому стані екологічне питання було весь час. Ці проблеми не вирішувалися”.


  • не пропусти

  • магазин