Грузія, потім Україна? НАТО знайшло лазівку для вступу країн

  249

  Парламент Грузії шукає спосіб для прискореного вступу в НАТО після десяти років очікування.

  У 2008 році керівництво Північноатлантичного Альянсу заявило про відкриті двері для Грузії і України, але не надало Плану дій щодо вступу, передає “Голос Америки“.

  “Відповідно до наших національних пріоритетів і консультацій з нашими стратегічними партнерами ми зробимо все можливе, щоб прискорити нашу інтеграцію”, – розповів спікер грузинського парламенту Іраклій Кобахідзе.

  Прискорене приєднання до Альянсу стало можливим завдяки американському Фонду “Спадщина”. Саме він запропонував країні приєднатися до НАТО завдяки статті 5-ї договору про колективну оборону, під дію якої тимчасово не повинні підпадати окуповані Росією території Абхазії і Південної Осетії.

  Стаття 5 говорить, що напад на одну з країн-учасниць договору пропорційний нападу на всіх членів Альянсу.

  “Багато хто побоюється, що членство Грузії в НАТО означатиме автоматичну війну з Росією в окупованих регіонах. Грузія може бути запрошена до НАТО шляхом внесення поправок до статті 6-ю Північноатлантичного договору 1949 року”, – повідомив аналітик з США Лук Коффі.

  Відзначається, що стаття 6 визначає конкретні території в межах країни.

  “Ця поправка може бути зроблена разом з протоколом приєднання Грузії, як це було в 1951 році, коли Туреччина та Греція приєдналися до Альянсу”, – вважає Коффі.

  За його словами, потрібно вказати, що відновлення територіальної цілісності республіки має бути досягнуто мирним дипломатичним шляхом.  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин