Лист Путіну, окупація Криму і Донбасу: що сказав Янукович на прес-конференції

  289

  Екс-президент України Віктор Янукович, який проходить у справі про державну зраду, дав прес-конференцію в Москві .

  Захід відбувся в російському державному агентстві ТАСС.

  Щоб подивитися відео, доскрольте вниз сторінки

  Про лист Путіну з проханням ввести війська РФ на територію України

  “Путіну я писав не лист, а звернення, таке ж як написав 22 лютого в Донецьку – державам-гарантів підписання мирної угоди. Аналогічний лист я написав президенту Росії Путіну, тільки різниця була в тому, що в цьому листі, в цьому зверненні я посилався не на мирну угоду, а на договір про дружбу і взаємодопомогу, який був між Україною і Росією. І я запропонував провести консультації згідно положень цього договору, процедура була передбачена цим договором. Я вносив пропозицію розглянути питання про введення поліцейської миротворчої місії. Крім цього, я звернувся по другому питанню – проінформувати світову спільноту, про те, що відбувається в Україні, тому що у мене не було можливості “, – розповів він.

  Про “помсту” владі України

  “Хто дав їм право мене звинувачувати в злочинах? Вони вішають на мене ярлики і творять беззаконня. Тому я не здивуюся, якщо вони опиняться на лаві підсудних і буде доведена їх вина в розстрілах на Майдані. У мене є документи, які доводять провину верхівки України. І цього ніхто не уникне. Ніхто не піде від правди. Все ще попереду “, – пригрозив екс-президент-утікач.

  Про життя в Росії

  “Я ще досить молодий чоловік, як то кажуть. Я живу з сім’єю. Як кажуть, я ваші гроші не рахую – ви не рахуйте мої. Грошей мені на все вистачає, хоча я і не всім задоволений. Мені боляче, дуже важко і я дуже хочу, щоб якомога швидше люди, які страждають в Україні, щоб ці страждання припинилися. Ось це для мене головне”, – сказав Янукович.

  Про роботу з Полом Манафортом

  “Манафорт працював на Партію регіонів, мав справу з ними. Я особисто нічого не підписував з ним, не обговорював, скільки він повинен отримувати. У відносинах між нами питань його фінансових винагород чи оплат взагалі не було. Після виборів 2010 року він був моїм радником на громадських засадах. Я з ним зустрічався, коли приймав радників, яких у мене було дуже багато. Але коли розглядалися міжнародні питання, він допомагав. Особистих контактів у мене не було”, – розповів Янукович

  Про переговори Києва з “Л/ДНР”

  “Переговори повинні бути не з територією, а з людьми. Я особисто звернуся до гарантів підписання мирної угоди (договір між Януковичем і лідерами опозиції в 2014 році. – Ред.) з пропозицією організувати такі переговори. Це сьогодні головне питання. І все, що від мене буде залежати, я зроблю все можливе”, – заявив екс-президент.

  У коментарі “Обозревателю” боєць АТО, артилерист Андрій Кобзар сказав: заявa Януковича де-факто є “жестом відчаю” Кремля.

  Про зустрічі з Путіним

  “З Путіним за 4 роки зустрічався лічені рази. Я більше контактую з його апаратом. У мене з ним ситуація непроста. Людина він дуже зайнятий. Якщо ми вийдемо на якісь точки дотику з мирного врегулювання ситуації і організації переговорів по Донбасу, зустріч відбудеться”, – заявив Янукович.

  Про війну на Донбасі

  “Організатори Майдану внесли в неї розкол і громадянську війну. Влада, яка прийшла в результаті збройного антиконституційного державного перевороту, не сприймалася людьми на південному сході України. Радикали Майдану, які намагалися перенести ідею перевороту в Крим і Донбас, викликали різко негативне ставлення і сприйняття до того, що відбувається в Києві”, – вважає він.

  Про анексію Криму

  “Янукович здав Крим, тому що для нової влади важливим був поділ портфелів. Будь-які міркування, як це сталося і чому зайві. Оскільки кримчани шукали спосіб, як захистити себе і свої сім’ї. Їх рішення було вимушеним. Ідея шукати захисту у Росії і ідея про референдум була підтримана більшістю. Вони змушені були просити Росію”, – сказав Янукович.

  Відзначимо, що екс-президент також осоромився на заході, поплутавши прізвища Петра Порошенка з Юлією Тимошенко.

  Крім того, адвокат Януковича розповів про громадянство колишнього українського лідера.

  Прес-конференція розпочалася з демонстрації фрагмента документального фільму-розслідування італійського 5-го каналу “Україна. Прихована правда” про вбивства на Майдані.


  • не пропусти

  • магазин